Formuła 1 » Aktualności F1 » Buemi ma ostatnią szansę na utrzymanie posady w Toro Rosso?

Buemi ma ostatnią szansę na utrzymanie posady w Toro Rosso?
2011-10-04 - G. Filiks Tagi: Toro Rosso, Buemi, Alguersuari, Helmut Marko, Ricciardo, Vergne
Jak donoszą media, Sebastien Buemi podczas pięciu pozostałych tegorocznych Grand Prix musi przeżyć renesans formy, inaczej zostanie wydalony z Toro Rosso.Doradca Red Bulla - Helmut Marko, mający być może decydujący głos odnośnie składu ekipy z Faenzy, chce ponoć powierzyć jeden z kokpitów przyszłego STR7 Danielowi Ricciardo zdobywającemu doświadczenie na pozycji kierowcy wyścigowego w HRT. Rezerwowym teamu jeżdżącym na treningach w sezonie 2012 miałby natomiast zostać Jean-Eric Vergne obecnie walczący o mistrzostwo Formuły Renault 3.5 (World Series by Renault).
Takie transfery wymagają pozbycia się któregoś z aktualnych reprezentantów Toro Rosso - wspomnianego Buemiego lub Jaime Alguersuariego. Większe szanse na utratę posady ma pierwszy z wymienionych, ponieważ ściga się w barwach siostrzanej stajni Red Bulla już trzeci rok, mimo to nadal nie przekonał szefostwa swoimi umiejętnościami. Sebastien jakby tego było mało nie jest ulubieńcem Marko, a ostatnim gwoździem do trumny jego kariery w Toro Rosso jest sytuacja punktowa, konkretnie przegrywanie z Alguersuarim trzema oczkami.
Buemi nie ma więc wyboru, do końca sezonu musi dać z siebie wszystko albo i jeszcze więcej, by zachwycić osiągami oraz zgarnąć możliwie najwięcej oczek. 22-latek szansę na poprawienie sytuacji punktowej widzi w wielkich poprawkach Toro Rosso przygotowanych na GP Japonii, o których pisaliśmy tutaj.
„Mamy zupełnie nowy bolid; przód i tył, zmieniliśmy wszystko". - powiedział Sebastien udzielając wywiadu rodzimej gazecie Blick. „Wiem, że teraz będzie coraz ciężej, aż do finału sezonu w Sao Paulo, ale potrafię żyć z presją i moje morale jest takie samo jak zawsze".Jeśli Buemi nie utrzyma się w Toro Rosso, znaleźć nowy zespół będzie mu co najmniej trudno. Szwajcar nie ma ani dobrych notowań na padoku, ani wsparcia finansowego sponsorów.
Sonda: Buemi zostanie w Toro Rosso?
Dodaj komentarz
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
Zaloguj się
0
Komentarze do:
Buemi ma ostatnią szansę na utrzymanie posady w Toro Rosso?
Podobne: Buemi ma ostatnią szansę na utrzymanie posady w Toro Rosso?




Podobne galerie: Buemi ma ostatnią szansę na utrzymanie posady w Toro Rosso?



Najczęściej czytane w tym miesiącu



Tapety na pulpit
Newsletter
Galerie zdjęć