Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Zmiany w regulaminie F1 na rok 2011

Zmiany w regulaminie F1 na rok 2011

2011-03-22 - P. Pokwicki     Tagi: Przepisy F1
W Formule Jeden z roku na rok dochodzi do zmian w regulaminie. Czasem są to tylko zmiany kosmetyczne, a innym razem bardziej istotne, jak w przypadku zmian przed sezonem 2011.
 
Koniec z Kanałem F: Zespoły Formuły Jeden zdecydowały w zeszłym roku, że od tego sezonu stosowanie Kanału F będzie zabronione. System ten został zaprojektowany przez McLarena i skopiowany przez większą część zespołów.

Koniec z podwójnymi dyfuzorami: FIA zdecydowała o zredukowaniu wysokości dyfuzorów ze 175 do 125 milimetrów.

Powrót systemu KERS: Zespoły Formuły Jeden zrzeszone w FOTA - Stowarzyszenie Zespołów Formuły Jeden - zgodziły się na powrót KERS do F1 w sezonie 2011. System odzyskiwania energii kinetycznej nie będzie jednak obowiązkowy.

Zwiększona minimalna waga bolidów: Minimalna waga bolidu wraz z kierowcą została zwiększona z 620 do 640 kilogramów.

Powrót zasady '107 procent': Do Formuły Jeden powraca zasada '107 procent', która określa, że każdy kierowca którego czas z kwalifikacji będzie gorszy niż 107 procent czasu najszybszego zawodnika w Q1, nie będzie mógł wystartować w wyścigu.
 
Wprowadzenie ruchomego tylnego skrzydła: Z F1 odchodzi kanał F, ale na jego miejsca pojawia się ruchome tylne skrzydło. Jest to system, który kierowca aktywuje bezpośrednio z kokpitu i może używać w każdej chwili podczas treningów i kwalifikacji. W wyścigu kierowca może użyć systemu tylko po przejechaniu dwóch okrążeń i w wyznaczonym do tego miejscu, pod warunkiem, że jedzie mniej niż sekundę za poprzedzającym go bolidem.
Powrót team orders: FIA zdecydowała się usunąć zakaz stosowania poleceń zespołowych - tzw. 'team orders'.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 9 - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Zmiany w regulaminie F1 na rok 2011