Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Brawn o zmianie systemu punktowego
Opony

Brawn o zmianie systemu punktowego

2010-02-06 - K. Baczmarzyński     Tagi: Ross Brawn, Przepisy F1, Mercedes GP
Ross Brawn wierzy, że nowy system punktowy w tym roku pomoże uatrakcyjnić działania na torze i ogólnie poprawić widowiskowość Formuły 1. Z punktującą dziesiątką i różnicą 7 punktów między pierwszym, a drugim miejscem, każdy z zawodników z pewnością będzie walczył do końca.

Najpierw pierwsza szóstka, od 2003 roku pierwsza ósemka, w tym roku punktacja dojdzie do pierwszej dziesiątki samochodów. Stało się tak z racji tego, iż w tym sezonie, zobaczymy w stawce aż 26 kierowców. "Bodziec dla osoby na drugim miejscu, aby spróbować pokonać tego faceta z przodu, jest o wiele silniejszy” - powiedział dla BBC szef Mercedesa.

"Argumentem jest to, że jeśli dwa punkty więcej nie są zachętą dla wygrywającego - to siedem punktów przewagi będzie łakomym kąskiem." Sezon 2010 niesie ze sobą również zmianę w systemie ogumienia. Najlepsza dziesiątka musi startować na oponach używanych podczas Q3.

"Opinie na ten temat były różne" - powiedział Brawn na spotkaniu komisji F1 w tym tygodniu.

"Zespoły muszą zobaczyć przebieg wyścigu, a jeśli nie będzie odbywał się po naszej myśli komisja omówi ten temat ponownie."
Brawn jest jednak przekonany, że w 2010 roku, F1 będzie fantastycznym spektaklem. 

"Jest wiele fascynujących elementów - dwóch naszych nowych kierowców, Fernando w Ferrari i Jenson w McLarenie. To będzie zażarta rywalizacja, zapowiada się wielki sezon".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 9 - pierwszy zwiastun


źródło: GPUpdate.net

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Brawn o zmianie systemu punktowego

Brawn o zmianie systemu punktowego
SAPIENS 2010-02-06 11:35
zapowiada się ciekawie, aczkolwiek ja osobiście nie jestem przekonany do tego pomysłu z oponami z Q3... ale cóż, czas pokaże