Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Lauda radzi Ferrari zatrudnić Raikkonena
Lauda radzi Ferrari zatrudnić Raikkonena

Lauda radzi Ferrari zatrudnić Raikkonena

2013-08-30 - G. Filiks     Tagi: Ferrari, Raikkonen, Niki Lauda, Hulkenberg
Niki Lauda najwyraźniej jest wielkim fanem Kimiego Raikkonena. Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 z lat 70. i 80, a obecnie prezes-konsultant stajni Mercedes, rekomenduje Fina kolejnemu zespołowi. Najpierw doradzał zatrudnienie go Red Bullowi, a teraz, gdy Czerwone Byki podobno stawiają na Daniela Ricciardo, Austriak polecił "Icemana" ekipie Ferrari. Scuderia rozgląda się za nowym zawodnikiem na sezon 2014 w miejsce znów rozczarowującego Felipe Massy i bierze pod uwagę odzyskanie Kimiego, który reprezentował ją w latach 2007-2009.
Lauda radzi Ferrari zatrudnić RaikkonenaLauda radzi Ferrari zatrudnić Raikkonena
„Ferrari ma problem".
- zaczął Lauda cytowany przez niemiecki tabloid Bild. „Kimi to ktoś, kogo mechanicy i inżynierowie od razu by poważali. Mógłby zdopingować team, jak zrobił to Lewis Hamilton w Mercedesie.

„Poza tym, Kimi mógłby nękać Alonso.„Na miejscu di Montezemolo
(prezydenta Ferrari - przyp. red.) wziąłbym go".
Sonda: W jakim położeniu chciałbyś zobaczyć Raikkonena?

Zaraz po Raikkonenie jako kandydata na nowego kierowcę stajni z Maranello media wskazują Nico Hulkenberga, jednak zdaniem Laudy 26-letni reprezentant Saubera nie jest jeszcze wystarczająco doświadczony, aby bronić barw największego zespołu w Formule 1.

„Hulkenberg nie jest zły, ale bez wątpienia potrzebuje jeszcze jednego sezonu, zanim ugruntuje swoją pozycję. A Ferrari nie ma czasu".
- zaznaczył.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Lauda radzi Ferrari zatrudnić Raikkonena

Lauda radzi Ferrari zatrudnić Raikkonena
B.U.S. 2013-08-31 03:59
Ferrari potrzebuje 2giego dobrego kierowcy!