Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Alonso: To dla mnie szczególny dzień
Fernando Alonso

Alonso: To dla mnie szczególny dzień

2010-03-14 - P. Kątski     Tagi: Alonso, Ferrari, Bahrajn
Fernando Alonso cieszy się z pierwszego zwycięstwa odniesionego w barwach Ferrari. Dwukrotny mistrz świata wykorzystał moment słabości Sebastiana Vettela, aby po ponad roku powrócić na najwyższy stopień podium.

"To dla mnie szczególny dzień. Powrót na podium to bardzo miłe przeżycie, szczególnie miłe w barwach Ferrari. Cieszę się, że sprostałem wyzwaniu przed jakim stoją kierowcy tego zespołu" - mówił Alonso. "Chyba nie można lepiej zacząć współpracy z nowym zespołem. Ferrari to najlepsza drużyna pod słońcem. Ciężka praca w zimie odpłaciła się w Bahrajnie w dwójnasób."

Zobacz także: GP Bahrajnu: Dublet Ferrari »
Hiszpan zadedykował swoją wygraną zespołowi Ferrari. "Moja wygrana jest podziękowaniem dla włoskich fanów, mechaników Ferrari i prezydenta Luki di Montezemolo."

"To zwycięstwo jeszcze nic nie znaczy. Ważne, aby zdobywać punkty w pierwszych 3/4 wyścigach, aby mieć solidną podstawę do walki o tytuł."

"Moim zdaniem walka o tytuł rozegra się w środku sezonu. Mamy dobrą podstawę, aby go zdobyć, ale w dalszym ciągu musimy ciężko pracować."źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Alonso: To dla mnie szczególny dzień

Alonso: To dla mnie szczególny dzień
chicken89 2010-03-14 16:10
Moim zdaniem wyścig był bardzo nudny i jak na dziś dzień zakaz tankowania tak jak mówił Robert Kubica spowodował, że wyścigi są jeszcze bardziej nudne. Gratuluję Fernando bo super jest kierowcą kompletnym, ale mam nadzieję, że następne wyścigi będą ciekawsze i ciekawe co przyniesie zmiana dyfuzora w Renault?
Alonso: To dla mnie szczególny dzień
Pioykowsky 2010-03-14 16:18
"ciekawe co przyniesie zmiana dyfuzora w Renault? " Zmiany na lepsze bym się nie spodziewał.
Alonso: To dla mnie szczególny dzień
waflon14 2010-03-14 16:28
Pioykowsky: Renault nie musi zmieniac dyfuzora natomiast McLaren TAK! FIA uznala jednak ze dyfuzor Renowy jest legalny. Wystarczy wejsc na inne strony o F1 i wszystko wiesz...