Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Seidl dyrektorem zarządzającym McLarena w F1
Seidl dyrektorem zarządzającym McLarena w F1

Seidl dyrektorem zarządzającym McLarena w F1

2019-01-10 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, McLaren, Andreas Seidl
Dwa miesiące temu informowaliśmy, że do Formuły 1 ma wrócić Andreas Seidl, który ostatnimi laty odniósł wielkie sukcesy jako szef Porsche w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC). Dzisiaj comeback Niemca został potwierdzony. Zaaangażowanie go ogłosił McLaren.

Poddany restrukturyzacji brytyjski zespół zatrudnił 43-latka na stanowisku dyrektora zarządzającego. Będzie małym szefem stajni. McLaren nie podał, kiedy dokładnie Seidl zacznie piastować swoje obowiązki. W oświadczeniu czytamy tylko, że stanie się to w trakcie 2019 roku.

Nowy nabytek teamu z Woking ma bogate, ciekawe CV. W poprzedniej dekadzie pracował w F1 dla zespołu BMW Sauber - i był przez pewien czas inżynierem Roberta Kubicy. Następnie nadzorował powrót BMW do serii wyścigów samochodów turystycznych DTM - i świętował z bawarską marką zdobycie mistrzostwa w tym cyklu za pierwszym podejściem.

Potem znakomity inżynier przeszedł do Porsche, z którym dokonał najwięcej. Pod jego wodzą fabryczny zespół producenta aut ze Stuttgartu w latach 2015-2017 trzy razy z rzędu zdobył w WEC podwójne mistrzostwo świata (konstruktorów i kierowców), a także trzykrotnie wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans. W McLarenie też chce sięgać po najwyższe laury. Żeby to zrobić, najpierw musi jednak wyprowadzić ekipę z kryzysu formy.

„To ogromny przywilej oraz wyzwanie, na które jestem gotowy i któremu jestem poświęcony". - mówi.

„Okazja, aby przyczynić się do spuścizny McLarena, jest czymś niezwyke wyjątkowym i inspirującym".


„McLaren ma wizję, przywództwo oraz doświadczenie, ale co najważniejsze, ma ludzi, aby wrócić na prowadzenie. Dokonanie tego będzie moim absolutnym celem i misją".

Główny szef McLarena - Zak Brown komentuje ze swojej strony: „(...) Andreas to wysoce zdolny lider, który osiągał sukces z każdym projektem, w który był zaangażowany. Wyczekuję współpracy z nim".

Ściągnięcie Seidla częściowo "odciąży" Browna od obowiązków w F1 i pozwoli mu poświęcić więcej uwagi przedsięwzięciu otwierania się McLarena na inne serie wyścigowe. Na przykład na IndyCar.Seidl jest kolejnym znanym inżynierem zakontraktowanym przez McLarena w ciągu ostatnich paru miesięcy. Wcześniej zespół podpisał umowę m. in. z dyrektorem technicznym Toro Rosso - Jamesem Keyem, czy ponownie zatrudnił Pata Fry, który wrócił do stajni po kilkuletnim pobycie w Ferrari i krótkiej przygodzie z już nieistniejącym teamem Manor.Key jeszcze nie pracuje dla McLarena, ale powinien podobnie jak Seidl zasilić szeregi zespołu w tym roku.

McLaren poza tym ubiegłego roku powierzył stanowisko dyrektora sportowego Gilowi de Ferranowi.

Ekipa zarazem zwolniła "poprzednią gwardię", która się nie sprawdziła: dyrektora technicznego od podwozia Timo Gossa, dyrektora wyścigowego Erika Boulliera i szefa inżynierów Matta Morrisa.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Seidl dyrektorem zarządzającym McLarena w F1