Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Red Bull jeździł także z nielegalnym chłodzeniem hamulców. FIA zareagowała
Red Bull jeździł także z nielegalnym chłodzeniem hamulców. FIA zareagowała

Red Bull jeździł także z nielegalnym chłodzeniem hamulców. FIA zareagowała

2012-06-09 - G. Filiks     Tagi: Red Bull, FIA, Hamulce
Kontrowersyjnie skonstruowane dziury w podłodze nie były jedynym odstępstwem od regulaminu technicznego Formuły 1 w tegorocznym bolidzie Red Bulla. Jak donosi niemiecki magazyn Auto Motor und Sport, model RB8 autorstwa Adriana Neweya od samego początku sezonu jeździł także z nielegalnym układem chłodzenia hamulców.
Red Bull jeździł także z nielegalnym chłodzeniem hamulców. FIA zareagowałaRed Bull jeździł także z nielegalnym chłodzeniem hamulców. FIA zareagowała
System Red Bulla używany do schładzania hamulców miał ponoć w nieprzepisowy sposób poprawiać właściwości aerodynamiczne pojazdu. Mistrzowie świata zaprzeczali, ale Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) nie dała za wygraną i na GP Kanady kazała poprawić również ten element. Wcześniej do mediów trafiła informacja, że Czerwone Byki muszą zmodyfikować kanały w podłodze przy tylnych kołach, które były całkowicie zamknięte, tzn. nie miały dodatkowego prześwitu z boku, co jest wbrew regulaminowi.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Red Bull jeździł także z nielegalnym chłodzeniem hamulców. FIA zareagowała