Formuła 1  »  Aktualności F1  »  McLaren zatrudnił nowego kierowcę testowego i rozwojowego
Sette Camara w McLarenie

McLaren zatrudnił nowego kierowcę testowego i rozwojowego

2018-11-06 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, McLaren, Sette Camara
Sergio Sette Camara został kolejnym nowym kierowcą McLarena na sezon 2019 Formuły 1.

Brazylijczyk z Formuły 2 będzie pełnił rolę kierowcy testowego i rozwojowego zespołu. Jednocześnie dołączył do prowadzonego przez McLarena programu szkolenia młodych kierowców.

„To moje marzenie, aby pewnego dnia zostać kierowcą Formuły 1. Chcę podziękować McLarenowi za tą niesamowitą szansę".
- mówi 20-latek. „Moim celem jest zintegrować się z zespołem i współpracować najbliżej jak to możliwe. Chcę słuchać, uczyć się i rozwinąć jako kierowca, a także wspierać McLarena". Sette Camara w przeszłości był juniorem Red Bulla, ale producent popularnego napoju energetyzującego zrezygnował z niego, ponieważ jeździł przeciętnie w Europejskiej Formule 3. Chociaż udało mu się stanąć na podium prestiżowego GP Makau.

Aktualnie Sergio zajmuje 6. miejsce w F2. Jest tam zespołowym partnerem Lando Norrisa, obecnego kierowcy rezerwowego McLarena, który w przyszłym roku będzie ścigał się dla stajni z Woking. Brytyjczyk ma 33 punkty więcej i plasuje się trzy pozycje wyżej. Sette Camara dostał angaż w McLarenie najprawdopodobniej dzięki brazylijskiemu koncernowi naftowemu Petrobras. To jego sponsor, a jednocześnie partner McLarena, który od następnego sezonu będzie dostarczał ekipie paliwo i środki smarne.

Jak wiadomo, na 2019 rok przyjdzie do McLarena jeszcze Carlos Sainz Junior. Hiszpan stworzy ze wspomnianym wcześniej Norrisem podstawowy skład kierowców zespołu.
Dodajmy, że ojczyzna Sette Camary ma wielkie tradycje wyścigowe, ale dzisiaj w F1 nie startuje ani jeden zawodnik z tego kraju.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

McLaren zatrudnił nowego kierowcę testowego i rozwojowego

McLaren zatrudnił nowego kierowcę testowego i rozwojowego
co?!?!? 2018-11-06 17:13
Jakby tych juniorów mało było ... po co ta F2 i F3 ?! tylko po to zeby na siłę ściagą juniorów z ktorych 1 na 10 okazuje się OK! Powinna byc zasada minimu 2-3 lata np w seriach typu F2 czy F3 zanim ma prawo wsciąć do F1 bo za chwile juz bedzie sie pchał na 1szego kierowce...
McLaren zatrudnił nowego kierowcę testowego i rozwojowego
@up 2018-11-07 02:42
jaki hejter xd ale to dlatego że jesteś życiowym przegrywem xd
McLaren zatrudnił nowego kierowcę testowego i rozwojowego
kj80 2018-11-07 07:28
@co?!?!?: Odpowiedz masz w artykule: "jeździł przeciętnie w Europejskiej Formule 3" ale "dostał angaż w McLarenie najprawdopodobniej dzięki brazylijskiemu koncernowi naftowemu Petrobras" - cała F1.