Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Magnussen czuje się jak zwycięzca
Magnussen czuje się jak zwycięzca

Magnussen czuje się jak zwycięzca

2014-03-16 - G. Filiks     Tagi: McLaren, Australia, Magnussen
Kevin Magnussen uważa swoje podium w debiucie F1 podczas rozpoczynającego sezon 2014 GP Australii za tak wielki sukces, jak wygrana w normalnych okolicznościach.

Zaledwie 21-letni nowicjusz pojechał bezbłędnie podczas nerwowych zawodów, przez cały dystans pewnie utrzymując 3. miejsce. Na ostatnich okrążeniach nawet naciskał drugiego Daniela Ricciardo z Red Bulla.
Magnussen czuje się jak zwycięzcaMagnussen czuje się jak zwycięzca
Magnussen nie wyobrażał sobie tak atomowego początku kariery w Formule 1 - zwłaszcza, że jego McLaren ubiegłego roku miał bardzo słaby sezon, podczas którego nie wywalczył podium ani razu.

Teraz team z Woking przewodzi klasyfikacji generalnej konstruktorów, w czym spory udział również drugiego reprezentanta ekipy Jensona Buttona. Rutynowany Brytyjczyk po starcie z 11. pola finiszował czwarty.

„Po prostu nie moge w to uwierzyć".
- mówił podekscytowany Magnussen, mistrz Formuły Renault 3.5. „Nie zwyciężyłem, ale czuję się trochę jak zwycięzca.
Magnussen czuje się jak zwycięzcaMagnussen czuje się jak zwycięzca
„Zespół ma za sobą trudny sezon i naprawdę chciał wrócić do gry.

„Zimą pracował tak ciężko, postawił na debiutanta bez doświadczenia - oczywiście nie było łatwo, ale ekipa wykonała fantastyczną robotę i zaznajomiła mnie ze wszystkim.

„Nie mogłem prosić o więcej".
Magnussen jest pierwszym Duńczykiem na podium F1.



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
7

Komentarze do:

Magnussen czuje się jak zwycięzca

Magnussen czuje się jak zwycięzca
kb12 2014-03-16 11:59
Gratulacje! Wygląda na to, że odważny krok McLaren'a opłaci mu się. Magnussen po prostu potrafi jeździć - Perez to była zupełnie inna, niższa liga.
Magnussen czuje się jak zwycięzca
korba 2014-03-16 12:19
MacLaren wybrał dobrego kierowcę.Magnussen w swoim debiucie pokazał,że będzie się liczył w stawce.
Magnussen czuje się jak zwycięzca
alonso_fan 2014-03-16 12:20
Perez to byl strzal w kolano , a KeVin to strzal w dziesiatke !!
Magnussen czuje się jak zwycięzca
chacha 2014-03-16 13:25
Taki misiowaty ten kolo
Magnussen czuje się jak zwycięzca
Dymik 2014-03-16 15:49
Strzał McLarena w dziesiątkę. Kto wie, może pojawił nam się w F1 mowy Hamilton.
Magnussen czuje się jak zwycięzca
Borat 2014-03-16 16:26
Jednak Ron Dennis ma nosa do zawodników.
Magnussen czuje się jak zwycięzca
Zadumany Polak 2014-03-16 20:37
Bardzo ładnie pojechał Maclaren i Boullier. W tym roku Maclaren może być mistrzem są tylko dwa zagrożenia. 1. To zespół chcąc nie chcąc musi już teraz zdecydować kto ma być mistrzem F1 (Red Bull to odkrył że jeden bolid są w stanie idealnie przygotować drugi gorzej) 2. Jeżeli fabryczny zespół Mercedes jest konkurentem Maclarena skąd Maclaren może mieć pewność że w dziale silników Mercedesa nie przyj dzie pokusa by nieco pomóc swojemu fabrycznemu zespołowi dając nieco gorsze oprogramowanie lub w inny sposób pomóc swojemu zespołowi zyskać przewagę nad Maclarenem.