Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Kubica ma odbyć kolejny test w F1 z Renault
Kubica ma odbyć kolejny test w F1 z Renault

Kubica ma odbyć kolejny test w F1 z Renault

2017-07-04 - G. Filiks     Tagi: Kubica, Renault, Testy F1, Formuła 1
Robert Kubica wkrótce ponownie poprowadzi bolid Formuły 1 na testach z Renault.

Nie jest to oficjalna wiadomość, ale podaje ją renomowane źródło - BBC.

Kubica niespełna miesiąc temu dosiadł Lotusa E20 z sezonu 2012 w ramach testów z Renault na torze Ricardo Tormo pod Walencją. Była to jego pierwsza przejażdżka samochodem F1 odkąd częściowo stracił ruchomość prawej ręki w pamiętnym wypadku w rajdzie Ronde di Andora.
Kubica ma odbyć kolejny test w F1 z RenaultKubica ma odbyć kolejny test w F1 z Renault
Test okazał się wielkim sukcesem i Renault przyznało, że może dojść do kolejnego.

Później francuski koncern zdementował pogłoskę, jakoby zamierzał wystawić Polaka na piątkowym treningu podczas wrześniowego GP Włoch na torze Monza.

Kubica następnie reprezentował Renault za sterami pięcioletniego bolidu na kultowej imprezie motoryzacyjnej Goodwood Festival of Speed.

Teraz Renault nie odnosi się do rewelacji BBC, ale brytyjski nadawca jest przekonany o wiarygodności swoich doniesień. Nie zna tylko szczegółów - kiedy dokładnie test numer dwa zostanie zorganizowany i jaki tor będzie jego gospodarzem.
Kubica ma odbyć kolejny test w F1 z RenaultKubica ma odbyć kolejny test w F1 z Renault
BBC poza tym m. in. powtórzyło znane wcześniej informacje, że na pierwszych testach Kubica był szybszy od kierowcy rezerwowego Renault - Siergieja Sirotkina.

W artyklu napisano też, że później krakowianin ćwiczył w symulatorze teamu i okazał się w nim równie szybki co lider ekipy Nico Hulkenberg.
Ekscytacja i wątpliwości

Renault ma być podekscytowane perspektywą wznowienia przez Kubicę startów do F1, ale i nadal sceptyczne, czy 32-latek faktycznie jest w stanie w pełni wrócić, biorąc pod uwagę stan jego ręki.

„Niemniej jednak, podczas gdy powrót nie jest bliski, jest bliższy niż był zanim Kubica jeździł w Walencji". - konkluduje BBC.
Kubica ma odbyć kolejny test w F1 z RenaultKubica ma odbyć kolejny test w F1 z Renault



źródło: BBC Sport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kubica ma odbyć kolejny test w F1 z Renault