Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Haas korzysta na pomocy eksperta od opon
Haas korzysta na pomocy eksperta od opon

Haas korzysta na pomocy eksperta od opon

2018-07-17 - G. Filiks     Tagi: Grosjean, Magnussen, Formuła 1, Pirelli, Opony, Haas
Zespół Haas osiąga tego roku lepsze wyniki w Formule 1 z wielkim wsparciem eksperta od opon Hiroshiego Tomitsuki. Kevin Magnussen podkreśla, jak ważny Japończyk jest dla teamu.

Haas od początku swojego istnienia pokazywał, że potrafi być szybki, ale nie mógł utrzymać wysokiej formy. W sezonie 2018 jest inaczej. Amerykańska ekipa praktycznie regularnie prezentuje bardzo dobre tempo - i ma szanse na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów.
Haas korzysta na pomocy eksperta od oponHaas korzysta na pomocy eksperta od opon
Według Magnussena spora w tym zasługa doświadczonego Tomitsuki. Były inżynier firmy oponiarskiej Bridgestone pomaga zespołowi uzyskiwać jak najlepsze osiągi z niełatwego ogumienia Pirelli.

„Oczywiście mamy tego roku lepszy bolid, który jeździ bardziej powtarzalnie. Pracuje bardziej powtarzalnie też aerodynamika, ale myślę, że jednym z większych czynników jest gość od opon, którego mamy". - mówi Magnussen.

„Tomi-san naprawdę dużo daje zespołowi. Nasze rozumienie opon i zarządzanie nimi jest dużo lepsze w tym roku, co przekłada się na równiejszą jazdę - bardziej niż czysta szybkość".
Haas korzysta na pomocy eksperta od oponHaas korzysta na pomocy eksperta od opon
„Ogumienie Pirelli jest bardzo skomplikowane, bardzo trudno nim zarządzać - nie tylko z punktu widzenia kierowcy, ale też jeśli chodzi o ustawienie samochodu i temperatur felg, zarządzanie wyścigiem, strategię. Chodzi również o uruchamianie opon stylem jazdy na okrążeniach wyjazdowych".
„Jest w tym dużo nauki - potrzeba kogoś mającego doświadczenie z oponami, by spróbować zrozumieć gumy Pirelli, bo zrozumienie ich nie jest takie łatwe".

„To niewątpliwie ogromna korzyść mieć kogoś do pomocy w tym aspekcie".


Drugi kierowca zespołu Romain Grosjean komentował ze swojej strony: „Patrząc na opony wie, czy muszą być cieplejsze, czy zimniejsze. Naprawdę nam to pomaga, bo czy są za zimne, czy za ciepłe, odczucia są praktycznie takie same, więc bardzo trudno to określić".
Haas korzysta na pomocy eksperta od oponHaas korzysta na pomocy eksperta od opon
„Wciąż uczy się opon Pirelli, które jak wierzę dość różnią się od ogumienia, z którym miał do czynienia wcześniej, ale bardzo nam pomaga wprowadzić opony w odpowiedni zakres pracy - i uczciwie mówiąc robimy to przez 80 procent weekendu. Pracujemy po prostu nad skłonieniem ogumienia do działania".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Haas korzysta na pomocy eksperta od opon