Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Bolidy F1 w sezonie 2014 będą jednak szybsze?
Bolidy F1 w sezonie 2014 będą jednak szybsze?

Bolidy F1 w sezonie 2014 będą jednak szybsze?

2013-08-05 - G. Filiks     Tagi: Remi Taffin, Bolid F1
Mimo spowolnienia Formuły 1 wprowadzeniem nowych silników V6 turbo i zmianą aerodynamiki, pod koniec przyszłego sezonu czasy okrążeń uzyskiwane przez kierowców mogą być tak naprawdę lepsze niż obecnie, twierdzi Remi Taffin z Renault.

Trwają spekulacje, jak rewolucja "Jedynki" w 2014 roku odbije się na szybkości jej bolidów. Wejście mniejszej i cięższej jednostki napędowej oraz nowej aerodynamiki, która początkowo będzie zapewne dosyć "surowa", zdaniem jednych spowolni wyścigówki nawet o 5 sekund na okrążeniu, według innych będą to 2-3 sekundy. Jednak Taffin - główna twarz Renault w F1, uspokaja: „Nie sądzę, że stracimy tak dużo".

Według Francuza zanotowane spowolnienie już w pierwszym sezonie zostanie wyrównane, a następnie wyprzedzone normalnym rozwojem bolidów.

„Formuła Jeden to Formuła Jeden, cały czas celem tutaj jest przyśpieszanie samochodów".
- podkreśla. „Początkowo nowe wozy będą wolniejsze niż obecne o sekundę na okrążeniu, ale gdy osiągnięmy półmetek sezonu, mogą być już nawet szybsze. „Zawsze tak było - gdy przechodziliśmy z silników V10 na V8, czy kiedy rewolucjonizowaliśmy aerodynamikę na sezon 2009". - dodaje.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Bolidy F1 w sezonie 2014 będą jednak szybsze?

Bolidy F1 w sezonie 2014 będą jednak szybsze?
chacha 2013-08-05 14:52
to nie bolidy będą szybsze to alonso będzie szybszy od bolidu
Bolidy F1 w sezonie 2014 będą jednak szybsze?
tylkoraz 2013-08-05 20:21
„Formuła Jeden to Formuła Jeden, cały czas celem tutaj jest przyśpieszanie samochodów". co za brednie teraz chodzi o to by opony wytrzymywały jak najdłużej i nawet kwalifikacje nie są ważne. Lotusy nie potrzebują pole position by stanąć na podium
Bolidy F1 w sezonie 2014 będą jednak szybsze?
raszid94 2013-08-07 14:29
Nie rozumiem po co to kombinowanie z sezonu na sezon. Mogliby naprawdę wprowadzić szybką jednostkę napędową a na pewno działoby się więcej. Dużo zależy od tego jakie bolid otrzyma ustawienia i jak pojedzie kierowca. Rzeczywiście kierowcy Lotusa startują z średnio 3 linii startowej a stają na podium, wszystko zasługa samych kierowców jak i mechaników. Mercedesy znowu wręcz zjadają opony chociaż z wyścigu na wyścig z oponami problem znika. Kimi najbardziej dba o opony i to widać. Moim zdaniem kombinowanie z silnikami na wolniejsze to bzdura. F1 powinno się rozwijać, nie cofać.