Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Bolid Renault przyśpieszył z nowymi częściami sprawdzonymi na testach po GP Bahrajnu
Bolid Renault przyśpieszył z nowymi częściami sprawdzonymi na testach po GP Bahrajnu

Bolid Renault przyśpieszył z nowymi częściami sprawdzonymi na testach po GP Bahrajnu

2017-04-21 - G. Filiks     Tagi: Testy F1, Formuła 1, Renault
Renault wypróbowało na testach Formuły 1 po GP Bahrajnu nowe elementy aerodynamiczne w swoim bolidzie, które poprawiły jego szybkość.Jak poinformował dyrektor sportowy teamu Alan Permane, udało się podkręcić zwłaszcza tempo wyścigowe, dotąd będące słabym punktem samochodu Nico Hulkenberga i Jolyona Palmera.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowych części aero sprawdzonych tego poranka, ponieważ przynoszą dostrzegalną korzyść R.S.17 w kwestii ogólnej szybkości, a szczególnie osiągów wyścigowych". - powiedział Brytyjczyk po wtorkowych zajęciach.

Hulkenberg, który określił ulepszenia jako "interesujące", dodał: „Wydaje się, że wszystko, co zamontowaliśmy do auta, jest trafne i funkcjonuje tak jak chcieliśmy".
Bolid Renault przyśpieszył z nowymi częściami sprawdzonymi na testach po GP BahrajnuBolid Renault przyśpieszył z nowymi częściami sprawdzonymi na testach po GP Bahrajnu
„Ogólnie więc mogliśmy poprawić bolid i lepiej go poznać. Odkryliśmy dziś ciekawe rzeczy, to był dobry dzień, ogólnie bardzo pozytywny".


Hulkenberg zajmował 7. miejsce w dwóch ostatnich sesjach kwalifikacyjnych - w Bahrajnie okazał się najszybszy ze wszystkich kierowców ekip środka stawki - ale po trzech zawodach Renault ma na koncie tylko 2 punkty. Dla porównania, Force India zgromadziło już 17 oczek, Williams uzbierał ich 16, Toro Rosso wywalczyło 12, a Haas zdobył 8.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bolid Renault przyśpieszył z nowymi częściami sprawdzonymi na testach po GP Bahrajnu