Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Aston Martin na naradzie w F1 poświęconej zmianie silników
Aston Martin na naradzie w F1 poświęconej zmianie silników

Aston Martin na naradzie w F1 poświęconej zmianie silników

2017-07-05 - G. Filiks     Tagi: Zytek, Magneti Marelli, Silniki, Formuła 1, Cosworth, Aston Martin
Aston Martin był uczestnikiem ostatniego zebrania Formuły 1 dotyczącego nowych silników planowanych w niej na sezon 2021.

Za cztery lata F1 ma wymienić używane od sezonu 2014 hybrydowe jednostki napędowe V6 turbo na inne. Pierwsza narada w tej sprawie odbyła się już w marcu. W tamtym spotkaniu wziął udział m. in. przedstawiciel Grupy Volkswagena. Podobno był nim szef Lamborghini - Stefano Domenicali, który wcześniej pracował w mistrzostwach w roli bossa Ferrari.
Aston Martin na naradzie w F1 poświęconej zmianie silnikówAston Martin na naradzie w F1 poświęconej zmianie silników
W tym tygodniu zorganizowano następną debatę, podczas której do rozmów przyłączyło się parę nowych producentów z branży motoryzacyjnej. Poza Aston Martinem także Cosworth, Zytek i Magnetti Marelli.

Następnym krokiem mają być indywidualne konsultacje z poszczególnymi stronami.
Natomiast kolejna grupowa narada jest szykowana na wrzesień.



źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Aston Martin na naradzie w F1 poświęconej zmianie silników