Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Vettel dopasował swój styl jazdy do Red Bulla RB8
Vettel dopasował swój styl jazdy do Red Bulla RB8

Vettel dopasował swój styl jazdy do Red Bulla RB8

2012-05-17 - G. Filiks     Tagi: Red Bull, Vettel, Christian Horner
Szef Red Bull Racing - Christian Horner wyjaśnił, że po zadyszce na początku sezonu, Sebastian Vettel znów zaczął górować nad zespołowym partnerem Markiem Webberem, ponieważ dostosował swój styl jazdy do bolidu, jakim w tym roku dysponuje.

O ile podczas poprzedniej kampanii Vettel wręcz ośmieszał Webbera, o tyle w pierwszych trzech Grand Prix tego sezonu lepiej spisywał się Australijczyk - był szybszy zarówno na okrążeniu kwalifikacyjnym, jak i dystansie wyścigu.
Vettel dopasował swój styl jazdy do Red Bulla RB8Vettel dopasował swój styl jazdy do Red Bulla RB8
Przełom nastąpił w GP Bahrajnu, do którego Vettel niespodziewanie wyruszył z pole position, następnie odniósł swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo, wskakując na pozycję lidera klasyfikacji generalnej kierowców. Podczas zeszłotygodniowego GP Hiszpanii panującemu mistrzowi świata poszło już gorzej, mimo to znów przyćmił Webbera. Jak wytłumaczył Horner, przyczyna jest prosta - Niemiec po prostu zaczął się lepiej dogadywać z modelem RB8, który nie płynie po torze tak, jak jego poprzednik. „Ten samochód ma określone uwarunkowania, które nie pasowały do jego stylu jazdy. Ale Sebastian zdołał się przystosować". - wyjawił szef Czerwonych Byków dodając: „Poza tym poprawiliśmy auto zgodnie z jego życzeniami".

Horner podkreślił, że mimo ciężkiego startu sezonu, Vettel „pozostawał skoncentrowany i nigdy nie panikował", zaś jego wskazówki dotyczące tego, jak ma prowadzić się bolid, były „zawsze klarowne".
„Lecz zauważył, że nie potrafimy zrealizować 100% tego, czego chce. Właśnie z tego względu zmienił swój styl jazdy".
- objaśnił Brytyjczyk.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Vettel dopasował swój styl jazdy do Red Bulla RB8

Vettel dopasował swój styl jazdy do Red Bulla RB8
no1damian 2012-05-18 18:52
Jaaa zmienił styl... ale On niesamowity....