Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Odejście z F1 będzie kosztować Hondę 150 mln dolarów
Honda

Odejście z F1 będzie kosztować Hondę 150 mln dolarów

2008-12-14 - P. Stolecki     Tagi: Honda
Jak się okazuje w dzisiejszych czasach nawet wycofanie się z Formuły 1 musi sporo kosztować. Jak podaje londyński The Times, jeśli Honda nie znajdzie szybko kupca na swój zespół będzie musiała poświęcić kolejne 150 mln USD na pokrycie rekompensat należnych pracownikom i partnerom stajni.
 
Listę osób, która skorzysta finansowo na wycofaniu się Hondy otwiera Jenson Button, który może otrzymać 35 mln USD rekompensaty za zerwanie kilkuletniego kontraktu. Do tego dojdą zobowiązania wobec wielu dostawców współpracujących z japońską stajnią.
 
Oczywiście nie zmienia to nastawienia prezydenta Hondy, Takeo Fukui do Formuły 1, który w następujący sposób skwitował te wyliczenia.
 
"Za 5 lat historia przyzna nam rację i udowodni, że podjęliśmy właściwą decyzję." źródło: f1-live.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Odejście z F1 będzie kosztować Hondę 150 mln dolarów

Odejście z F1 będzie kosztować Hondę 150 mln dolarów
Ayrton S. 2008-12-14 15:33
Pierdzielenie kotka za pomącą młotka... . Honda chciał pokazać całemu światu że ich podejście do tematu F1 jest inne niż reszty, postanowili zrobić to po swojemu tak ja robią to od lat w HONDZIE ! No i niestety japońska koncepcja, która sprawdza się w komercyjnych warunkach w F1 poległa... .
Odejście z F1 będzie kosztować Hondę 150 mln dolarów
84did 2008-12-15 09:07
honda jest do niczego... i nie byla w stanie nawiazac rywalizacji nawet majac jeden z najwiekszych budzetow F1 teraz jak idzie nowy sezon i nie maja mozliwosci kopiowania nowych bolidow + recesia to sie wycofali... japonczycy nie potrafia przegrywac... jak im cos nie wychodzi to sie wycofuja...