Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Hiszpańscy oficjele chcą pomóc de la Rosie
Pedro de la Rosa Kamui Kobayashi

Hiszpańscy oficjele chcą pomóc de la Rosie

2010-04-28 - J. Rutkowski     Tagi: BMW Sauber, de la Rosa, Sauber
Hiszpańska federacja samochodowa chce pomóc Pedro de la Rosie znaleźć jakiegoś osobistego sponsora, który pomógłby mu zachować miejsce w kokpicie BMW Sauber.

Carols Garcia, prywatnie przyjaciel i kibic hiszpańskiego kierowcy, a zawodowo prezes 'Real Federacion Espanola de Automoviliso' (RFEDA), odpowiedział na nasilające się spekulacje poddające w wątpliwość pewność miejsca de la Rosy w zespole Petera Saubera. Po tym jak Szwajcar wyraził swój niepokój na temat długości aklimatyzacji 39-latka do wyścigowej rzeczywistości, tzw. 'pay drivers' czyli kierowcy, którzy płacą za miejsce w bolidzie F1, zaczęli być łączeni z jego posadą. Mówi się głownie o Pastorze Maldonado i Lice Filippi.

"W tym momencie nie ma podstaw by sądzić, iż Pedro nie ukończy tego sezonu jako kierowca BMW Sauber," powiedział Garcia hiszpańskiej gazecie AS. Dodał również: "W swoim kontrakcie Pedro nie został zobligowany do wyłożenia na stół pieniędzy w zamian za możliwość ścigania się w F1. My jednak pracujemy nad tym, aby pojawili się sponsorzy, którzy zapewnią mu to miejsce do końca sezonu."źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hiszpańscy oficjele chcą pomóc de la Rosie