Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Węgier 1 trening: Mercedes dyktuje tempo, Kubica w akcji

GP Węgier 1 trening: Mercedes dyktuje tempo, Kubica w akcji

2020-07-18 - R. Zakrzewski     Tagi:

Po dwutygodniowym pobycie w Austrii kawalkada F1 przeniosła się do nieodległych Węgier. Liderom ta zmiana nie przeszkodziła: Mercedes i Racing Point utrzymują przewagę nad resztą. Krajowych kibiców ucieszył ponowny wyjazd na tor Roberta Kubicy, ale ponownie tempo Polaka odstawało od reszty stawki.

W tym wyjątkowym sezonie Węgry są dopiero drugim obiektem, na jakim rywalizują zawodnicy Królowej Motorsportu w tym sezonie. Wakacyjna wizyta na Hungaroringu na ogół wiązała się ze wsparciem Roberta Kubicy przez tysiące polskich kibiców. Tych drugich ze względu na utrzymujące się obostrzenia nie mogło być wcale. Testowy kierowca Alfy Romeo tymczasem wyjechał w pierwszej sesji treningowej.

Jak wypadł Krakowianin? Z wynikiem 1:19,150 był ostatnim sklasyfikowanym kierowcą (Gasly nie wyjechał na tor), niecałe 0,6 sekundy za przedostatnim Russellem i 3,15 sekundy za Hamiltonem. Polak popełnił podczas sesji niewielki błąd, gdy obrócił się na pierwszym zakręcie - przyznał, że wynikło to z jego roztargnienia. Łącznie trzeci zawodnik Alfy Romeo pokonał 26 okrążeń, co także było jednym z niżej notowanych wyników tej sesji.

Tymczasem w czołówce stawki walka nadal zażarta. W pierwszym "starciu", parę minut po otwarciu padoku, dobry czas zanotował Max Verstappen. Dość szybko został spacyfikowany jednak przez zawodników Mercedesa, którzy utrzymali się na swoich lokatach z dużą, półsekundową przewagą już do końca sesji.

Zapędy kierowców nieznacznie ograniczyły niepewne warunki pogodowe. Hungaroring nietypowo przywitał stawkę F1 pochmurnym niebem i stosunkowo niską temperaturą. W czasie treningu, szczególnie pod jego koniec, niektórzy kierowcy zgłaszali pojawienie się kropel deszczu. Mogły przyczynić się do paru spóźnionych hamowań wychwyconych przez operatorów przekazu telewizyjnego.

Pewną poprawę formy widać w końcu u Ferrari. Vettel i Leclerc zanotowali szósty i siódmy wynik tej sesji. Czasy te, podobnie jak wielu innych kierowców ze środkowej części stawki, nie odzwierciedlają jeszcze prawdziwego rozkładu sił, jako że całe przedpołudnie przejechali oni na twardej mieszance opon.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

GP Węgier 1 trening: Mercedes dyktuje tempo, Kubica w akcji

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit