Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Force India/Racing Point zmieni nazwę jeszcze raz
Force India/Racing Point zmieni nazwę jeszcze raz

Force India/Racing Point zmieni nazwę jeszcze raz

2018-12-04 - G. Filiks     Tagi: Racing Point, Force India F1, Zespoły F1
Zespół startujący ostatnimi laty jako Force India, a niedawno przemianowany formalnie na Racing Point, przystąpi do następnego sezonu Formuły 1 pod jeszcze inną nazwą.

Ekipa z Silverstone przeszła tego roku w ręce nowego właściciela. Wcześniej jej głównymi udziałowcami byli indyjscy biznesmeni: Vijay Mallya i Subrata Roy. Długi stajni sprawiły, że latem trafiła pod zarząd komisaryczny w Wielkiej Brytanii, a następnie została sprzedana konsorcjum kierowanemu przez kanadyjskiego miliardera z branży odzieżowej Lawrence'a Strolla, ojca Lance'a Strolla.Team wówczas zmienił swoją pełną nazwę z Sahara Force India F1 Team na Racing Point Force India F1 Team, ale jego bolidy nadal nazywały się po prostu Force India - i tak też ekipa dalej była nazywana przez media, czy fanów.

Na opublikowanej w zeszłym tygodniu oficjalnej liście zgłoszeń do sezonu 2019 stajnia widnieje natomiast już jako Racing Point F1 Team, a nazwa jej samochodu to Racing Point.
Force India/Racing Point zmieni nazwę jeszcze razForce India/Racing Point zmieni nazwę jeszcze raz
Jak się teraz okazało, zanim ruszy przyszłoroczna rywalizacja, zespół zmieni nazwę jeszcze raz. Powiedział o tym jego szef Otmar Szafnauer w rozmowie z portalem Motorsport.com.

Odnosząc się do zgłoszenia ekipy pod nazwą Racing Point, wyjaśnił: „To tylko symbol zastępczy wskazujący na przyszłą zmianę nazwy, która nastąpi i zostanie ogłoszona przed sezonem 2019".
Czekamy więc na kolejną nową nazwę - miejmy nadzieję już ostateczną...źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Force India/Racing Point zmieni nazwę jeszcze raz