Formuła 1  »  Aktualności F1  »  De la Rosa: Powrót do formy wymaga przynajmniej roku
Pedro de la Rosa

De la Rosa: Powrót do formy wymaga przynajmniej roku

2010-07-09 - A. Stepczyk     Tagi: BMW Sauber, de la Rosa
Pedro de la Rosa twierdzi, że kierowca, który wraca do Formuły 1 po dłuższej przerwie, potrzebuje przynajmniej całego roku, żeby jeździć w odpowiednim tempie.

Najważniejszym powrotem w 2010 roku była decyzja Michaela Schumachera, który zdecydował, iż znów chce ścigać się w bolidach F1. De la Rosa, który jest jedynie dwa lata młodszy od Niemca, w tym sezonie rozpoczął ponownie regularne starty. Wcześniej był przez siedem lat kierowcą testowym w McLarenie. "Powrót do najwyższej formy nie jest taki łatwy.", powiedział kierowca Saubera na Silverstone.

"Czym dalej posuwa się sezon, tym jest lepiej. Po kilku wyścigach nie da się jednak odzyskać tej samej formy, ktorą miało się w przeszłości.", dodał de la Rosa. "Żeby mówić o pełnym odrodzeniu, potrzeba całego roku."

De la Rosa stwierdził, że on miał przez cały czas jakąś styczność z F1. Regularnie korzystał z symulatora McLarena, a czasami pojawiał się na torze. Dodał jednak: "Żeby naprawdę móc się ścigać z tymi chłopakami, to potrzeba najprawdopodobniej całego roku."źródło: www.motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

De la Rosa: Powrót do formy wymaga przynajmniej roku