Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Williams zmienił wszystko oprócz silnika
Williams zmienił wszystko oprócz silnika

Williams zmienił wszystko oprócz silnika

2019-02-11 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Williams
Williams przystąpi w zupełnie innym wcieleniu do nowego sezonu Formuły Jeden, deklaruje zarządzająca zespołem Claire Williams. Jak twierdzi, zmianie uległo wszystko z wyjątkiem silnika.

Brytyjska ekipa jest drugą najbardziej utytułowaną w historii F1, ale ubiegłego roku zajęła ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Coś takiego zdarzyło się pierwszy raz. W reakcji na kryzys formy Williams został poddany restrukturyzacji. Najbardziej oczywistą zmianą na 2019 rok jest nowy skład kierowców. Stajnia wreszcie postawiła na naszego Roberta Kubicę, a także zatrudniła mistrza Formuły 2, George'a Russella.

Co zrobiono jeszcze? Jeśli wierzyć Claire Williams, pochylono się wręcz nad każdym aspektem, poza dostawcą jednostek napędowych. Zespół dalej będzie startował na znakomitym silniku Mercedesa, będącym jednym z jego największych atutów.
„Oczywiście zmieniliśmy naszych kierowców, zmieniliśmy określone struktury w organizacji, zajęliśmy się wszystkimi obszarami związanymi z osiągami, które wymagały poprawy. Myślę, że jedyną rzeczą, która się nie zmieniła w tym roku, jest silnik".
- cytuje Claire Williams amerykański magazyn Racer.„Upewniam się więc, że wszystkie elementy układanki leżą na swoim miejscu - i od tego zaczynam".

Claire Williams dodatkowo podkreślała, jak ważny jest dla niej los rodzinnego teamu, założonego przez ojca Franka Williamsa - i jak bardzo nie chce pogrążyć ekipy (jeśli uznać, że jeszcze tego nie zrobiła).„Na pewno nie chciałabym być osobą, przez którą Williams znajdzie się na kolanach, to byłoby okropne. Sądzę, że wizja ta bez wątpienia pobudza mnie, aby walczyć jeszcze mocniej". - powiedziała.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


źródło: racer.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Williams zmienił wszystko oprócz silnika

Williams zmienił wszystko oprócz silnika
Homuongous 2019-02-11 20:14
Williams powinien jeszcze wymienić Kubicę aka Dublowany4EVER na takiego ambitnego, młodego i genialnie szybkiego kierowcę jakim jest Mistrz Formuły 2 Russell hahahahahahahahahahaha
Williams zmienił wszystko oprócz silnika
atelie 2019-02-12 01:31
pewnie jak będzie miał efekty jak Leclerc , to "mistrzowie" powiedzą "AAA TO DLATEGO BO MA DOBRY BOLID" ;-)) No tak to jest, trawa po drugiej stronie rzeki jest bardziej zielona , znana opcja psychologiczna:-) To co Kubica w Q3 w Australii ?:-) No jeszcze za daleko , poczekamy na wyniki Barcelony (chociąż to i tak nic nie powie do końca , ostateczny pokaz sił w Kwalach w Australii , nawet nie w treningach). Fajnie jest mieć dobre i pozytywne emocje a ja je mam wierząc że po rpostu występy będą świetne i ekscytujące. na pewno wykupie F1 Apke żeby móc ogladac onboardy NONSTOP Kubicy ;-) Dla mnei to będą 21 weekendy jak z premierami filmowymi wyczekiwanymi ;-) Inni jak maja problemy to niech ogladaja Z ODTWORZENIA rok 2018 i cieszą się FAILAMI ruska Sirotkina ktory miał fail za failem i zwalali to na "pech" , "bolid" "poczatki młodziaka" .... Cienki cienki sie okazał jak PALMER ;-) Nawet Gutierez był w stanie wiecej poakzać , że o Wehrleinie nie wspomne .. BY BY , never c u again ;-) KUBICA wraca i każdy kibic będzie jak mówiłęm , żył pierwszą nadzieją wyjsć z Q1 , druga , wyjść z Q2 to już będzie wystarczająco dużo , peirwsza 10 po Q3 ;-)
Williams zmienił wszystko oprócz silnika
korba 2019-02-12 12:08
Życzę całemu teamowi wyjścia z zeszłorocznego dołka i możliwości realnej walki z innymi.