Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce

Williams chce rywalizować o czwarte miejsce

2019-02-09 - G. Filiks     Tagi: Williams, Formuła 1, Claire Williams, Kubica
Williams podał swój cel na sezon 2019 Formuły 1. Zespół Roberta Kubicy mierzy wysoko - chce ścigać się o czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów.

Ubiegłego roku brytyjska ekipa zanotowała kryzys formy. Tak duży, że pierwszy raz okazała się najgorsza ze wszystkich. Wznawiający starty Kubica dwa miesiące temu uznał więc, że będzie "bardzo dobrze", jeśli jego team rozpocznie tegoroczną rywalizację dysponując szybszym bolidem od jednego lub dwóch konkurentów. Jednak zarządzająca zespołem Claire Williams wypowiada się dużo odważniej. Jak stwierdziła w wywiadzie udzielonym amerykańskiemu magazynowi Racer, nie ma powodu, aby stajnia miała nie bić się o zwycięstwo w tzw. drugiej lidze, za plecami trzech zdecydowanie najlepszych graczy. „Wciąż jesteśmy zespołem z bardzo zdrowym budżetem, nadal mamy fenomenalne zasoby i wspaniałą grupę ludzi. Nie rozumiem, dlaczego nie mielibyśmy potrafić skontratakować rywali w środku stawki i powalczyć o czwarte miejsce". - powiedziała. Powyższe słowa mogą zaskakiwać, ale pamiętajmy, że zanim nadszedł sezon 2018, Williams radził sobie całkiem dobrze w erze hybydowych silników. W latach 2014-2015 zajął wysokie trzecie miejsce w tabeli łącznej, a w latach 2016-2017 plasował się na piątej pozycji.

Poza tym, to drugi najbardziej utytułowany zespół w historii.
Wielką nadzieją stajni z Grove na odzyskanie wysokiej konkurencyjności są rewolucyjne zmiany, jakie mają zacząć wchodzić w F1 za dwa lata, na czele z limitem budżetowym dla zespołów i nowym, równiejszym podziałem zysków generowanych przez mistrzostwa.

Claire Williams bądź co bądź zapewniła, że nie chce razem ze swoim teamem przeczekać do sezonu 2021, ale wyjść na prostą jak najszybciej.„Oczywiście, w 2021 roku zobaczymy limit kosztów, znaczące zmiany w przepisach technicznych i sportowych, sprawiedliwszą dystrybucję dochodów F1 i nowe zasady zakazujące prowadzenia współpracy tak, jak robi się to dzisiaj (konstruowania bolidu z wielu części zdobytych od innego zespołu - red.). Niewątpliwie powinno utorować to lepszą drogę dla zespołów niezależnych w pełnym tego słowa znaczeniu, ekip takich jak nasza". - mówiła.

„Ale nie wierzę, że musimy czekać - i to na pewno nie jest nasz sposób myślenia. Nie zamierzamy po prostu dreptać w miejscu do sezonu 2021. To naprawdę ważny przekaz. Obiegł już nasz zespół, ale chcę, aby obiegł też świat na zewnątrz. Jesteśmy tutaj po to, by rywalizować. Nie startujemy tylko żeby zapełniać miejsce, aż zmieni się krajobraz na bardziej sprzyjający dla nas".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


źródło: racer.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
11

Komentarze do:

Williams chce rywalizować o czwarte miejsce

Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
Huomoungous 2019-02-09 19:41
Czwarte miejsce w generalce konstruktorów? wątpię. Oczywiście Mistrz Formuły 2 Russell powinien się pojawić parę razy w Top10 w różnych wyścigach jednak wątpię by bolid Williamsa tam mocno awansował z ostatniej pozycji w generalce konstruktorów na czwarte miejsce w 2019. No ale największym problemem Williamsa to będzie Kubica aka Dublowany4EVER z nim nie mają szans na czwarte miejsce nawet gdyby Russell zdobywał ile tylko bolid będzie pozwalał to Kubica dojeżdżając na ostatnim miejscu ale w ogóle nie koncząć wyścigu nie pomoże Williamsowi w uzyskaniu wysokiej pozycji w generalce 2019 hahahahahahahahahahahaha
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
ekwador15 2019-02-09 21:10
4 miejsce :-D co oni biorą tam :-D to musza pokonac haasa, renault, racing point, alfe romeo i mclarena - to nie moze sie udac, nie ten budzet i nie ta kadra, dopakowane finansowo i setki nowych ludzi w renault, o czym oni mysla ;d
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
Mysla o pokonaniu 2019-02-09 22:31
redbulla a nie reni. Renia bedzie 3 a RedBull spadnie I to ostro.
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
Czwarte 2019-02-10 07:36
miejsce ale od końca to tak.
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
@up 2019-02-10 09:23
4 od końca to 6 miejsce, więc też progres z ostatniego. Mam wrażenie że większość postów tutaj (na czele z huom...) piszę jedna, średnio rozgarnięta umysłowo osoba lub gimbus z końca stawki w swojej klasie. Poziom wypowiedzi na tym beznadziejnym forum jest tak niski że człowiek, który kiedyś odwiedzał ten serwis, szuka innego gdzie można podyskutować "normalnie". Propozycja dla administracji - zróbcie forum po zalogowaniu na konto, inaczej nigdy nie pozbędziecie się śmietnika.
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
Tak jest 2019-02-10 09:58
masz racje czwarte od końca to jest szóste dobrze liczysz. I uważam, że to będzie duży sukces williamsa względem tego co pokazali w minionym sezonie. O czwartym od początku nie mając o myśleć.
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
xsawierr 2019-02-10 11:01
Ja na przykład chce zarabiać 1000000 zł miesięcznie,ale to tak jak Williams - tylko chce,z tym,że co do Williamsa to ciężko będzie choć by czwartę od końca miejsce zająć
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
do "up" 2019-02-10 15:12
slaby bait 2/10 😂😂
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
Marcinu 2019-02-10 17:32
Jeżeli rozwiązali problemy z zeszłego roku to czemu nie...Niech chociaż będą na 5 m
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
@homo4Ever 2019-02-10 21:33
znowu piierddollenie bez sensu na tym beznadziejnym forum
Williams chce rywalizować o czwarte miejsce
korba 2019-02-12 12:16
Czas i realia na torze pokażą,czy to marzenie,jest w jakimś stopniu realne,czy nazbyt na dzień dzisiejszy wygórowane.