Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
Williams chwali Kubicę

Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"

2018-05-11 - G. Filiks     Tagi: Trening F1, Hiszpania, Rob Smedley, Paddy Lowe, Kubica, Barcelona, Williams, Formuła 1
Robert Kubica zbiera pochwały od ludzi z pionu technicznego Williamsa po swoim występie na pierwszym treningu Formuły 1 w Hiszpanii.

Polak dziś wziął udział w weekendzie Grand Prix pierwszy raz od 2010 roku. Zastępując Siergieja Sirotkina, zakończył sesję na przedostatnim miejscu, ale drugi kierowca zespołu Lance Stroll pojechał jeszcze 1,246 sekundy wolniej. Williams zwyczajnie ma najsłabszy bolid na torze Barcelona-Catalunya.
Williams chwali KubicęWilliams chwali Kubicę
Kubicy zaliczył też przygodę - w pewnej chwili się obrócił. Ale w trudnych warunkach (brakowało przyczepności i wiało) przytrafiło się coś większości zawodnikom. Trudno mieć pretensje do 33-latka o to potknięcie tym bardziej, że auto Williamsa koszmarnie się prowadzi. Stroll niemal w tym samym momencie znalazł się w żwirze. Grzęznąc w nim, stracił ostatnie pół godziny zajęć.

Gdyby nie to, Kanadyjczyk być może uzyskałby lepszy czas, niemniej jednak ustąpienie Kubicy raczej nie było przypadkiem. Od początku prezentował się gorzej niż Robert.

Po treningu nasz rodak był komplementowany przez Williamsa za pracę wykonaną na rzecz bolidu. Stajnia dała mu do sprawdzenia poprawki aerodynamiczne.
„Wykonał świetną robotę. Wykonał naprawdę dobrą robotę. Taką, jaką spodziewalibyśmy się po nim. Żadną słabszą". - mówił w obecności Kubicy główny inżynier teamu Rob Smedley, podczas występu w internetowej "telewizji" Williamsa.

„Praca, którą Robert wykonał tego poranka testując nowe elementy aerodynamiczne, zdecydowanie była dla nas bardzo, bardzo przydatna. Tak jak wspomniał - rozmawialiśmy na ten temat podczas porannej odprawy - wielka praca wykonywana przez nas tutaj to fundament pod następny tydzień, w trakcie którego wróci do bolidu na pierwszy test w sezonie". „Pomaga ogromnie. Tak pomaga, oczywiście, że pomaga. Ma to doświadczenie. Mamy w zespole dwóch młodych kierowców, w związku z czym dzięki niemu jest nam dużo łatwiej. Jest dużo lepiej. (...) Ostatni raz był w bolidzie na testach, mówi, w którym kierunku poszedł bolid, co uległo poprawie, nad czym musimy wciąż pracować. To wszystko jest ważne".
Kubicę pochwalił również sam dyrektor techniczny ekipy Paddy Lowe. I żałował, że krakowianin dostał do rąk tak kiepski bolid.

„Po pierwsze pragnę pogratulować Robertowi pierwszego występu w oficjalnej sesji F1 odkąd opuścił ten sport po sezonie 2010". - zaczyna Brytyjczyk w swojej oficjalnej wypowiedzi po piątku.„Wykonał dziś dla nas fantastyczną robotę. To wielka zasługa jego determinacji i charakteru, że ujrzeliśmy, jak wraca do F1".

„Przykro mi tylko, że bolid, który daliśmy mu na ten trening, był niezwykle trudny w prowadzeniu. Ale wykonał w nim możliwie najlepszą robotę i dał nam cenne informacje zwrotne".
Wymowna była także reakcja Smedleya, gdy Kubica oddając mikrofon przed kamerą Williamsa zażartował: „Mój czas dobiegł końca".

„Twój czas nigdy się nie kończy". - usłyszał w odpowiedzi.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
9

Komentarze do:

Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"

Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
odys 66 2018-05-11 21:36
no na miejscu gwiazdorów z williamsa spalił bym się ze wstydu. Kubica po takim czasie i wiadomo ręka nie pomaga i jest szybszy od tych $ierowców którzy mają te maszyny na co dzień. Co tu dodać? Robert nie poddawaj się!!
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
Humonguos 2018-05-11 22:28
Kubica opona super miękka 21,510, Stroll opona pośrednia (dużo gorsza przyczepność) 21,553.... hahaha faktycznie "ale wymiatacz z tego Kubicy", coż za prędkość!!! mogli przyczepić mu jeszcze silnik rakietowy to byłby szybszy od Mercedesów hahahahahahaha
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
odys 66 2018-05-11 22:40
Humonguos biedny jesteś i nieszczęśliwy, szkoda mi Cię może odpal jutro swoją motorynkę i wyszalej się to Ci się polepszy.
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
odys 66 2018-05-11 22:44
A jak nie pomoże to doczep sobie do swojej motorynki silnik rakietowy i zobacz jak szaleje się między drzewami. Pozdrawiam Cię biedaku
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
homoGoHome 2018-05-11 23:46
zamiast ruskiego kut.sa w odbytnicy lepiej kacapska rakiete to napewno wyladujesz przed tym twoim boskim vedelkiem -> homo...go..
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
W 1 sesji 2018-05-12 00:08
baranie humo trol był gorszy o 1,25 na tej samej oponie. Jesteś D e b i l e m wiec możesz pisac co chcesz.
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
129 2018-05-12 08:59
Bottom of the pile are Williams. The British team anticipated a difficult weekend at Barcelona - but in truth, they didn’t expect it to be this bad. It’s not ideal when your best lap time is set by your reserve, rather than race drivers… A Humongous to misiu a dopiero potem de** pamiętajcie 😁
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
Wania 2018-05-12 10:53
Humonguos skolko w paszczu?
Williams chwali Kubicę za "fantastyczną robotę"
koyot 2018-05-12 21:44
Robert pojedzie jakieś 3 do 5 wyścigów w tym sezonie... Bravo...