Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy

Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy

2018-05-13 - G. Filiks     Tagi: Kubica, Barcelona, Williams, Formuła 1, Paddy Lowe, Hiszpania
Williams w tej chwili nie zwraca uwagi na szybkość Roberta Kubicy w Formule 1, oznajmił dyrektor techniczny zespołu Paddy Lowe.

Polak wystąpił bolidem brytyjskiego teamu na pierwszym piątkowym treningu GP Hiszpanii za Siergieja Sirotkina i o ile zajął przedostatnie miejsce, o tyle był lepszy o 1,246 sekundy niż Lance Stroll.
Williams: Nie patrzymy na tempo KubicyWilliams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
Kanadyjczyk stracił ostatnie pół godziny sesji, ponieważ ugrzązł w żwirze, ale ustąpienie naszemu rodakowi raczej nie było przypadkiem. Od początku prezentował się od niego gorzej.

Williams jednak nie chce rozmawiać o tempie Kubicy tłumacząc, że patrzy wyłącznie na informacje zwrotne od swojego kierowcy rezerwowego i rozwojowego.Zapytany, czy ten sezon rozwiewa wątpliwości, jakie team miał co do dyspozycji Kubicy za kierownicą ubiegłego roku, Lowe odpowiedział: „Nie ocenialiśmy Roberta pod tym kątem. Jest naszym kierowcą rozwojowym. Podczas piątkowego treningu przeprowadzał dla nas serię testów, które wykonujemy w obu samochodach podczas każdego weekendu. Patrzymy na dane, na jego informacje zwrotne, a nie na tempo". Spytany, czy Kubica będzie miał szanse awansować na kierowcę wyścigowego zespołu na sezon 2019 jeśli okaże się wystarczająco szybki, Lowe zbywał media: „Nie wiem. Szczerze mówiąc, to nie jest na liście moich priorytetów na tym etapie sezonu".

„Pracujemy jako zespół, Robert jest jego częścią. Nie dostał na ten rok posady kierowcy wyścigowego, co bez wątpienia było dla niego trudne, ale zaakceptował rolę kierowcy rezerwowego i świetnie się z niej wywiązuje. Jest zaangażowany w 110 procentach, jest entuzjastyczny, poświęca się i wszystko co robi ma na celu pomóc zespołowi, pomóc w rozwoju bolidu i w końcu pomóc kierowcom wyścigowym. Nie pokazuje własnych ambicji. Razem pracujemy nad tym, żeby auto uległo poprawie".
- dodał.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
7

Komentarze do:

Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy

Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
Lowe zrobił bubla 2018-05-13 17:49
a Robert jest teraz jego jedyna szansa na naprawę tego bubla. Patrzy na Roberta jak na zbawienie bo te te 2 talenty mu ten bolid jeszcze bardziej ruinuja. Co ma chłop powiedzieć jak jako konstruktor odpowiada za bolid, a kierowcy mu nie są w stanie przekazać co jest nie tak. Pazerność pogrążyła wiliamsa bo juz nie ma mowy o super wiedzy inzynierskiej sierotkina tylko wyczekiwanie na jazdę Roberta.
Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
Piotr60 2018-05-13 20:52
he he, ten cały Paddy Lowe to jakiś id**.
Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
129 2018-05-13 22:47
100% żałosny ten zespół
Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
To tak jak 2018-05-14 11:21
nie patrzyli na tempo tylko na kase zatrudniając sierotkina. Dla Roberta ok bo pojeździ i odrdzewieje, a w 2019 beda takie roszady ze spokojnie fotel dostanie.
Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
PayDriver 2018-05-14 21:45
typowa gadka pijarowa
Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
Co za cyrk. Dajcie Kubicy 2019-03-16 20:21
Złomem ma zwyciężać? Gówniany pojazd - Kubica ii ORLEN wpakowali się na minę. Williams powinien oddać pieniądze ORLENowi za gno ktorym Kubica jeździ i się męczy.
Williams: Nie patrzymy na tempo Kubicy
Dajcie Kubicy Mercedesa t 2019-03-16 20:23
Mercedsem będzie w czołówce!~To wtedy będzie można ocenic kto jest najszybszy na tym torze! Jak ma zwyciężać tym złomem?