Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Webber: Hamilton też cierpi przez opony
Webber: Hamilton też cierpi przez opony

Webber: Hamilton też cierpi przez opony

2013-11-11 - G. Filiks     Tagi: Hamilton, Vettel, Webber, Opony, Pirelli
Mark Webber wierzy, że szanse na mistrzowskie tytuły jego i Lewisa Hamiltona istotnie pogorszyło wprowadzenie do Formuły 1 opon Pirelli.

Kierowcy muszą używać ogumienia włoskiego producenta od sezonu 2011. Rok ten był wyraźnym spadkiem formy i Webbera, i Hamiltona. Po mocnym dla obu sezonie 2010, w którym walczyli o mistrzostwo, Australijczyk dwa lata temu zaczął być miażdżony przez teamowego partnera z Red Bull Racing - Sebastiana Vettela, a Brytyjczyk nieoczekiwanie przegrał - również wyraźnie - wewnątrzzespołowy pojedynek w McLarenie z Jensonem Buttonem.
Webber: Hamilton też cierpi przez oponyWebber: Hamilton też cierpi przez opony
Od tamtej pory ani Hamilton, ani Webber nie potrafią włączyć się do rywalizacji o tytuł.

O problemach Webbera z oponami Pirelli mówi się już dłuższy czas, ale zdaniem 37-latka podobne kłopoty ma również Hamilton.

„Jak ja nie może wykorzystać w pełni swoich umiejętności na tym ogumieniu".
- powiedział Mark angielskiej prasie. „Nie szukam wymówek, choć to pewnie tak brzmi, ale widać wyraźnie, że odkąd wprowadzono Pirelli, idzie mi gorzej".
Webber: Hamilton też cierpi przez oponyWebber: Hamilton też cierpi przez opony
Delikatne i szybko zużywające się gumy firmy z Mediolanu mają być jednocześnie sprzymierzeńcem Vettela, czempiona "Jedynki" w czterech ostatnich latach.

„Jest prawdopodobnie mistrzem opon Pirelli". - powiedział Webber o swoim zespołowym koledze.

„Dlatego to zła wiadomość, że Pirelli zostaje w F1".
- dodał kierowca z Antypodów, który sam po sezonie 2013 opuści królową sportów motorowych.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Webber: Hamilton też cierpi przez opony