Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Valentino Rossi prawie przeszedł do F1
Valentino Rossi prawie przeszedł do F1

2016-12-16 - G. Filiks     Tagi: Ferrari, Formuła 1, MotoGP, Valentino Rossi
As MotoGP Valentino Rossi był o krok od przeniesienia się do Formuły 1, powiedział w najnowszym wywiadzie jego ojciec Graziano.

Legendarny Włoch, który został motocyklowym mistrzem świata aż dziewięć razy, w tym siedem w najwyższej klasie, zaliczył kilka testów w F1 bolidami Ferrari. Pierwszy w 2004 roku. Scuderia była pod wrażeniem jego poczynań i mówiło się, że "Doktor" naprawdę może przesiąść się na cztery kółka.

Graziano Rossi przekazał teraz, iż jego syn rzeczywiście prawie rozpoczął starty w F1.

„Valentino był bardzo bliski jeżdżenia w Formule Jeden".
- stwierdził.

„Dlatego, że jedynym pojazdem porównywalnym z motocyklem MotoGP jest bolid F1. Przejście gdziekolwiek indziej byłoby krokiem wstecz". „Ale Valentino nie zrobił tego, bo jego miłość do MotoGP była zbyt wielka".
- wyjaśnił.

W historii sportów motorowych jest jeden zawodnik, który został mistrzem świata i w F1, i w najwyższej kategorii wyścigów motocyklowych - startujący w latach 50., 60. oraz 70. John Surtees.
Blisko 38-letni Rossi nadal jeździ w MotoGP - i zajmuje czołowe pozycje. W tym roku został wicemistrzem globu.