Formuła 1 » Aktualności F1 » Udziałowiec wzywa Daimlera do wycofania Mercedesa z F1

Udziałowiec wzywa Daimlera do wycofania Mercedesa z F1
2012-04-11 - G. Filiks Tagi: Formuła 1, Mercedes GP, Daimler
Wizja rychłego odejścia Mercedesa z Formuły Jeden wydaje się coraz bardziej realna. Niemiecka marka straciła pozycję lidera sprzedaży aut luksusowych i opuszczenie F1 ma być sposobem na jej odrodzenie.
Zobacz także: Mercedes odejdzie z F1 przez spór z Ecclestone'em o pieniądze?! »Podczas corocznego spotkania akcjonariuszy przedsiębiorstwa Daimler zarządzającego Mercedesem padła propozycja wycofania fabrycznego zespołu Srebrnych Strzał z Formuły Jeden. Jak donosi niemiecka prasa, pomysł spotkał się z wielkim aplauzem. Stojący za Daimlerem ludzie wierzą, że odejście z F1 przyniesie Mercedesowi takie same korzyści, jak BMW, które po rozstaniu z królową sportów motorowych zaczęło radzić sobie wyraźnie lepiej.
Ekipa Mercedesa mimo konkurencyjnego bolidu po dwóch wyścigach sezonu 2012 ma na koncie zaledwie jeden punkt. Niemiecki team jest ponadto jedynym z czołówki nie potrafiącym porozumieć się z szefem F1 - Bernie Ecclestone'em w sprawie kształtu nowego dokumentu Concorde Agreement, regulującego kwestie podziały pieniędzy w sporcie.
Zobacz także: Mercedes odejdzie z F1 przez spór z Ecclestone'em o pieniądze?! »
Dodaj komentarz
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
Zaloguj się
0
Komentarze do:
Udziałowiec wzywa Daimlera do wycofania Mercedesa z F1
Podobne: Udziałowiec wzywa Daimlera do wycofania Mercedesa z F1


Podobne galerie: Udziałowiec wzywa Daimlera do wycofania Mercedesa z F1
Najczęściej czytane w tym miesiącu



Tapety na pulpit
Galerie zdjęć
Newsletter