Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań
Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań

Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań

2011-08-28 - G. Filiks     Tagi: Spa, Schumacher, Rosberg
Michael Schumacher odbił sobie dzisiaj z nawiązką wczorajsze niepowodzenie w kwalifikacjach. Niemiec godnie uczcił jubileusz 20-lecia jazdy w Formule 1, dodatkowo świetnie się przy tym bawiąc. Skok z pozycji 24 na 5 to wyczyn godny podziwu, a przede wszystkim godny 7-krotnego mistrza świata.
Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzańSchumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań
„Wspaniałe zwieńczenie wspaniałego weekendu na Spa". - powiedział 'Schumi' po zawodach. „Więcej niż piątego miejsca nie dało się już ugrać, awans o 19 miejsc i tak sprawił mi przyjemność. Było wiele emocji, wiele wyprzedzań. Na początku trochę się bałem, że któryś z fruwających elementów może uderzyć mój bolid i go uszkodzić, ale na szczęście uniknąłem tego. Potem już tylko polowałem na kolejnych rywali, przebijając się do przodu".
Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzańSchumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań
W Belgii swoje pięć minut miał także drugi reprezentant Mercedesa - Nico Rosberg. Niemiec zaraz po starcie nieoczekiwanie objął prowadzenie, jednak utrata świetnej lokaty była niestety tylko kwestią czasu. „Wspaniale wystartowałem i liderowanie Srebrną Strzałą na tak niesamowitym torze to wyjątkowe uczucie". - emocjonował się 26-latek. „Wspaniale było zobaczyć korek przede mną złożony z Red Bulli, McLarenów oraz Ferrari, ale potem ciężko było pogodzić się z faktem, iż po prostu nie mamy wystarczającego tempa, by zostać z przodu. Bądź co bądź w ten weekend poszliśmy naprzód, a dzisiaj wywalczyliśmy dla zespołu dobry wynik".
W końcówce oba Mercedesy stoczyły ze sobą bezpośredni pojedynek. Polecenie oszczędzania paliwa dla Rosberga zdaniem wielu brzmiało jak niezdarnie zakamuflowany team order, niemniej Nico przekonuje, iż przegrał z Schumacherem w uczciwej walce: „Po starcie i w środkowym etapie wyścigu musiałem dosyć mocno naciskać, za co potem zapłaciłem. Michael miał miękkie opony, dlatego nie mogłem go powstrzymać".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MotoGP 20 - zwiastun gry


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań

Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań
FAN SCHUMIEGO 2011-08-28 19:36
To ten sam Schumi jak 5 czy 10 lat temu tylko samochód jeszcze nie jest tak konkurencyjny ! BRAWO SCHUMI!
Schumacher: Wiele emocji, wiele wyprzedzań
MadOnion 2011-08-29 12:09
NIestety, jakie 20 lat taki jubileusz. Zawsze wszyscy grali na Schumiego. Team orders zabijają ducha sportu. A Schumi jest w tej kwestii zdecydowanym liderem.. niestety...