Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Rosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole position
Rosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole position

Rosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole position

2014-05-24 - G. Filiks     Tagi: Monte Carlo, Hamilton, Rosberg, Monako, Mercedes
Nico Rosberg może stracić pole position do wyścigu Formuły 1 o GP Monako, ponieważ sędziowie podejrzewają go o umyślne spowodowanie żółtej flagi w końcówce kwalifikacji na ulicach Monte Carlo, która udaremniła finałowe okrążenie drugiego kierowcy Mercedesa - Lewisa Hamiltona.

Rosberg wykonał pierwszy przejazd w Q3 o 0.059 sekundy lepiej niż Hamilton, by podczas drugiego wypaść z toru na zakręcie Mirebeau posiadającym pobocze.
Rosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole positionRosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole position
Niemiec przez to nie poprawił swojego czasu, ale i uniemożliwił walkę o lepszy rezultat Hamiltonowi. Brytyjczyk jadąc za teamowym kolegą zgodnie z przepisami musiał bowiem zwolnić.
Sonda: Rosberg przeszkodził Hamiltonowi celowo?

Hamilton w pierwszym sektorze tamtego kółka pobił wynik Rosberga i jest przekonany, że gdyby nie "numer" zespołowego partnera, odebrałby mu pierwsze pole startowe.
Rosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole positionRosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole position
„Byłem na okrążeniu wartym pole position, ale pewnie to już nie ma znaczenia". - powiedział na konferencji prasowej po kwalifikacjach, na której zignorował większość pytań dziennikarzy.

Poproszony o wskazanie, czy jego zdaniem Rosberg celowo opuścił trasę, Lewis uniknął jednoznacznej odpowiedzi.

„Nie mogę powiedzieć, że byłem kiedyś w podobnej sytuacji. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego".
- skomentował.
Jako że "błąd" Rosberga wobec towarzyszących mu okoliczności jest kontrowersyjny, sędziowie postanowili przeanalizować całą sprawę.



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rosberg wypadł z toru celowo? Może stracić pole position