Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem
Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem

Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem

2012-10-29 - G. Filiks     Tagi: Raikkonen, Lotus, Eric Boullier
Kimi Raikkonen wyjaśnił, że nie mógł zrobić inaczej niż zostać z Lotusem na sezon 2013. Na tegoroczną kampanię brytyjski zespół przygotował nadspodziewanie konkurencyjny bolid, którym Fin ukończył wszystkie rozegrane dotąd wyścigi i sześciokrotnie zdobywał podium. Chociaż nie wygrał ani razu, 33-latek trzy rundy przed końcem mistrzostw wciąż ma matematyczną szansę wywalczyć tytuł. Wcześniej media spekulowały o ewentualnym powrocie "Icemana" do Ferrari bądź McLarena, ale obie te ekipy już skompletowały swoje przyszłoroczne składy z innych kierowców.
Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyboremRaikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem
„Myślę, że mój powrót do Formuły 1 wyszedł całkiem nieźle, zespół też na razie wykonuje bardzo dobrą robotę". - stwierdził Raikkonen, który dwa poprzednie lata spędził w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC). „Szczerze mówiąc pomny formy Lotusa w sezonie 2011, nie spodziewałem się walczyć podczas tegorocznych mistrzostw o tytuł. Wspaniale więc tak wiele razy stanąć na podium i regularnie punktować.
Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyboremRaikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem
„Czuję się w Lotusie bardzo komfortowo, mamy taką samą filozofię ścigania. Dalsza jazda w tej ekipie była dla mnie oczywistym wyborem. Wyczekuję kolejnego wspólnego kroku naprzód w przyszłym roku".
Sonda: Dla duetu Raikkonen-Lotus sezon 2013 będzie bardziej udany niż 2012?

Dla Lotusa mający na koncie już jeden tytuł Raikkonen również był pierwszym wyborem. Szef teamu Eric Boullier skomplementował Kimiego przyznając, że pewne okupowanie przez jego stajnię czwartego miejsca w klasyfikacji konstruktorów jest w dużej mierze zasługą właśnie Fina.
„Kimi wrócił do F1 w wyjątkowym stylu". - zachwycał się Boullier. „Już od pierwszego razu gdy zasiadł za sterami bolidu stało się jasne, że nie stracił nic ze swojej szybkości oraz umiejętności technicznych. Zostaliśmy nagrodzeni kierowcą skoncentrowanym i zmotywowanym przez cały sezon.„Talent Kimiego oraz jego doświadczenie w niemałym stopniu przyczyniły się do faktu, że rywalizujemy w tym roku o tak wysokie pozycje klasyfikacji generalnej konstruktorów. Potwierdzenie, iż będzie wykorzystywał swoje zdolności w przyszłym sezonie nadal u nas, było naturalnym następstwem zdarzeń". - dodał.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem

Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem
champ 2012-10-29 15:05
Ciekawe czy jak Bambo odszedł z McLarena to negocjowali z nim?. Gdyby Lotus w przyszłym sezonie cienko się spisywał a "Checo" w McLarenie by sobie nie radził, to Kimi mógłby wrócić do McLarena w 2014.
rogerus72
Raikkonen: Dalsza współpraca z Lotusem oczywistym wyborem
rogerus72 2012-10-31 12:49
a fajny duet tworzyli by razem z Bobem. szkoda tylko, że dla Boba drzwi Lotusa pozostaną na długo zamknięte...