Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Projekt bolidów F1 na sezon 2021 - kolejne grafiki
Projekt bolidów F1 na sezon 2021 - kolejne grafiki

Projekt bolidów F1 na sezon 2021 - kolejne grafiki

2018-09-14 - G. Filiks     Tagi: Bolid F1, Formuła 1
Formuła 1 opublikowała następne grafiki możliwego wyglądu bolidów nowej generacji.

Najważniejsza seria wyścigowa świata przejdzie w 2021 roku kolejną wielką rewolucję techniczną. W Singapurze zaprezentowano, jakimi samochodami mają startować kierowcy za trzy lata.

Wcześniej pokazaliśmy Wam jedną ilustrację, teraz doszły nowe. Powstały trzy projekty przykładowego bolidu. Są podobne do siebie, ale występują między nimi różnice.

F1 chce, aby nowymi bolidami przede wszystkim było łatwiej się wyprzedzać. Niemniej jednak wygląd pojazdów też stanowi ważny czynnik dla ludzi przygotowujących zmieniony regulamin techniczny.

„Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy mieć samochodów, które wyglądają ekscytująco".
- powiedział dyrektor zarządzający F1 ds. sportowych, Ross Brawn. „Frustruje mnie, kiedy samochód w grze komputerowej prezentuje się lepiej od bolidu, którym ścigamy się na torze".

„Nie oznacza to, że całkowicie hołdujemy temu, co wyglądałoby świetnie w grze. To musi być wspaniały samochód wyścigowy".

„Chcemy aut, które wyglądają lepiej od wozów w grze, bolidów, które dzieciaki będą chcieć mieć na swoich ścianach. (...) Pragniemy samochodu, który inspiruje. F1 to szczyt sportów motorowych i bolid powinien wyglądać rewelacyjnie".
Odnosząc się do wyprzedzania, Brawn przyznał, że Formuła Jeden współpracuje z amerykańską serią IndyCar, której nowy bolid jest "świetny" pod względem tego, jak mało docisku traci, gdy kierowca podąża blisko za rywalem.

W przedsięwzięcie zaangażowane są również zespoły F1, które prowadzą badania nad szykowanymi zmianami w budowie samochodów w swoich tunelach aerodynamicznych.

„Teamy obowiązuje ograniczenie w ilości testów aero, ale FIA przyznała im dodatkowy czas na pracę nad tym projektem".
- wyjaśnił Brawn.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: ilustracje: f1.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Projekt bolidów F1 na sezon 2021 - kolejne grafiki

Diesel Power
Projekt bolidów F1 na sezon 2021 - kolejne grafiki
Diesel Power 2018-09-14 14:48
Stylistycznie nawiązują trochę do konceptów, które pojawiały się w przeciągu ostatnich paru lat. Wyglądają świetnie, oby się sprawdził. Ross ma łeb do tego, więc może się udać.
Projekt bolidów F1 na sezon 2021 - kolejne grafiki
Do naiwnych 2018-09-14 15:41
Uwaga przepowiadam przyszłość !!! Oto tematy następnych artykułów Kuczery o Kubicy: 1. Kubica nie pojechał w Singapurze. 2. Kubica przymierzany do startu w Soczi 3. Kubica nie pojechał w Soczi. 4. Williams nie ma wyjścia. Kubica jedzie w Japonii. 5. Kubica nie pojechał w Japonii. 6. Ekspert z "tu wstaw byle kogo prowadzącego blog o F1" nie pozostawia złudzeń - Kubica pojedzie w Austin" 7. Kubica nie pojechał w Austin. 8. Kierowca x przechodzi do teamu y więc Williams MUSI wystawić Kubicę w Meksyku. 9. Kubica nie jedzie w Meksyku ALE sprzątaczka w teamie x zdradza "Kubica jedną opcji na 2019" 10. Stroll przechodzi do teamu ojca. Wielka szansa Kubicy. 11. Stroll przechodzi do teamu taty w 2019. Kubica nie jedzie w Brazylii. 12. Anonimowy ekspert: Williams da szansę Kubicy na koniec sezonu !! 13. Kubica nie pojechał w Abu Dhabi ale jego szanse na sezon 2019 są wciąż otwarte. 14. F1 oszalało - Kubica poza F1 15. . 16. Robert Kubica - "Nie wykluczam powrotu do F1"