Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Mercedes wypożyczył Ocona do Renault
Mercedes wypożyczył Ocona do Renault

2016-02-04 - G. Filiks     Tagi: Renault, Formuła 1, Mercedes, Ocon
Esteban Ocon zaprezentowany wczoraj jako kierowca rezerwowy fabrycznego zespołu Renault w Formule 1 na sezon 2016, pozostaje związany kontraktem z Mercedesem i został tylko wypożyczony francuskiemu koncernowi przez niemiecką markę.

Mistrz Europejskiej Formuły 3 z 2014 roku oraz czempion GP3 z sezonu 2015 od ubiegłego roku jest juniorem Mercedesa. Chociaż teraz został trzecim zawodnikiem Renault, nie rozstał się z producentem aut ze Stuttgartu.

„Esteban to nasze wspaniałe wzmocnienie na ten rok i jesteśmy bardzo podekscytowani udziałem w jego rozwoju". - mówił dyrektor zarządzający Renault Sport F1 Team, Cyril Abiteboul.

„Aktualnie jest u nas na zasadach wypożyczenia, jak robi się to w piłce nożnej. Kto wie co będzie dalej?"
Renault i Mercedes współpracują ze sobą w przemyśle samochodowym.

Mówi się, że Econ w tym roku może też startować w DTM dla Mercedesa, jeśli zwolni mu miejsce mistrz tej serii Pascal Wehrlein, mający podobno teraz duże szanse na jeżdżenie w F1 u Manora.

Dyrektor wyścigowy Renault - Frederic Vasseur dodał, że team z Enstone wziął Ocona, ponieważ uważa go za zdolnego do startów w F1 w przyszłości.
„Jeżeli nie widziałbym w nim potencjalnego kandydata (na kierowcę wyścigowego F1), nie byłoby sensu prosić go, by się z nami związał". - stwierdził.

Vasseur dotąd był szefem zespołu ART Grand Prix, z którym Ocon zdobył tytuł w GP3.

źródło: motorsport.com