Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Massa: Manewr Hamiltona był zbyt optymistyczny
Lewis Hamilton

Massa: Manewr Hamiltona był zbyt optymistyczny

2008-09-09 - W. Nogalski     Tagi: Spa, Massa, Hamilton
Felipe Massa twierdzi, że Lewis Hamilton zbyt szybko chciał wyprzedzić Kimiego Raikkonena i właśnie ten „zbyt optymistyczny” manewr był źródłem kary, która ostatecznie kosztowała Brytyjczyka zwycięstwo.

Massa nie ma tym samym wątpliwości, że sędziowie postąpili słusznie, tym bardziej, że podobne sytuacje często były omawiane podczas spotkań kierowców. „Tuż po ceremonii wręczenia trofeów chciałem dowiedzieć się, co się stało, ponieważ wiedziałem, że coś jest na tapecie”, napisał Massa na swoim oficjalnym blogu.

„Cóż - takie rzeczy po prostu się zdarzają, ale według mnie manewr Lewisa był zbyt optymistyczny - oddał Kimiemu pozycje tylko na chwilę, aby w następnym zakręcie ponownie zaatakować.”

„Takie manewry często były omawiane podczas spotkań kierowców i wielokrotnie podkreślano, że po ścięciu szykany trzeba w pełni oddać zyskaną pozycję, zanim dojdzie do kolejnego manewru.”

„Gdyby Lewis pokonał szykanę zgodnie z przepisami, nie miałby żadnych szans, aby zaatakować już w następnym zakręcie. Gdyby poczekał i zaatakował dopiero na następnej prostej, sprawy w ogóle by nie było.”



źródło: Autosport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Massa: Manewr Hamiltona był zbyt optymistyczny