Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Maldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezon
Maldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezon

Maldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezon

2013-10-21 - G. Filiks     Tagi: Williams, Formuła 1, Maldonado
Pastor Maldonado zaprzeczył najnowszym spekulacjom, jakoby jego przyszłość w Formule 1 stanęła pod znakiem zapytania.

Świat obiegły informacje o wstrzymaniu przez rząd Wenezueli wsparcia finansowego dla sportowców z tego kraju rywalizujących w wyścigach samochodowych oraz motocyklowych po tym, jak wykryto aferę korupcyjną.
Maldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezonMaldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezon
Nie jest tajemnicą, że Maldonado zawdzięcza miejsce w F1 głównie szacowanej na kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie pomocy ze strony wenezuelskiego państwowego koncernu petrochemicznego PDVSA.

Bez tego dofinansowania 28-latkowi niewątpliwie groziłoby wypadnięcie z "Jedynki", ale Pastor jest spokojny o dalsze starty.

„Zostanę w F1 na kolejny sezon, dumnie reprezentując Wenezuelę".
- oświadczył na Twitterze. „Miejmy nadzieję wkrótce pojawią się dobre wieści".

Maldonado dodatkowo zdementował doniesienia mediów o złych stosunkach między nim, a zespołem Williams, który na sezon 2013 przygotował zupełnie niekonkurencyjny bolid.
Maldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezonMaldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezon
„To całkowita nieprawda! Są dobre relacje na linii kierowca-team, pracujemy dzień i noc, by poprawić naszą konkurencyjność oraz wyniki". - napisał 17. zawodnik klasyfikacji generalnej.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Maldonado: Zostanę w F1 na kolejny sezon