Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Kwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowany
Kwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowany

Kwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowany

2017-08-08 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Toro Rosso, Kwiat, Franz Tost, Kvyat
Daniił Kwiat musi przestać jeździć emocjonalnie w Formule 1 i zacząć wykazywać się większą dyscypliną na torze, stwierdził szef Toro Rosso - Franz Tost.

W jedenastu dotąd rozegranych wyścigach sezonu Rosjanin zdobył tylko 4 punkty - prawie dziewięć razy mniej niż zespołowy partner Carlos Sainz Jr. Jednocześnie jego superlicencję obciąża aż 10 punktów karnych.
Kwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowanyKwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowany
Według Tosta 23-latek ma szybkość, ale niweczy ją błędami, źródłem których mogą być problemy z opanowywaniem frustracji.

„Daniił wykonuje dobrą robotę - poza tym, że czasami jest niecierpliwy na starcie, albo za dużo ryzykuje". - tłumaczy Austriak cytowany przez portal Motorsport.com.

„Patrząc na jego tempo w wyścigu, jeśli jedzie samotnie, kręci bardzo, bardzo konkurencyjne czasy". „Chce osiągać sukcesy, wyprzedzać ludzi może tam, gdzie się nie da, dlatego musi stać się bardziej zdyscyplinowany".

„Czy to frustracja, czy cokolwiek. Będąc w samochodzie, zwłaszcza na starcie, trzeba kontrolować emocje, bo jeśli zaczniesz być zbyt emocjonalny, popełniasz błędy i się rozbijasz".
„Reszta jest OK, ponieważ dobrze przekazuje informacje techniczne o bolidzie, prezentuje dobrą szybkość i jadąc samotnie wykonuje dobrą robotę".

Kwiat w tym roku m. in. spowodował wypadek na starcie GP Austrii, który wyeliminował z wyścigu Maxa Verstappena i Fernando Alonso, miał kolizję na pierwszym okrążeniu GP Wielkiej Brytanii z Sainzem Juniorem, czy przeszkodził Lance'owi Strollowi w kwalifikacjach do GP Węgier.
Kwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowanyKwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowany
Tost dodał, że Toro Rosso „dużo rozmawia" z Daniiłem, aby pomóc mu unikać kolejnych incydentów.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GP Niemiec 2018 - trzeci trening


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kwiat szybki, ale emocjonalny i niezdyscyplinowany