Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety

Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety

2014-01-16 - G. Filiks     Tagi: Red Bull, Formuła 1, Christian Horner
W pierwszym wyścigu sezonu 2014 Formuły 1 może odpaść nawet 50% kierowców, twierdzi szef Red Bulla - Christian Horner.

Brytyjczyk jak wielu obawia się, że wprowadzane na ten rok nowe silniki V6 turbo z dwoma systemami odzyskiwania energii i 8-biegowymi skrzyniami biegów, początkowo będą zawodzić na potęgę. Innym sporym zmartwieniem jest ograniczenie bolidu do zaledwie 100 kilogramów paliwa na zawody.
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do metyHorner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
Horner w wywiadzie udzielonym Bloomberg TV zapowiedział dramatyczne GP Australii.

„Myślę, że bardzo wielu nie osiągnie mety, w pierwszym wyścigu może nawet połowa stawki".
- powiedział. „Paliwo jest wyzwaniem tego roku, bo kierowca ma go tylko 100 kilogramów na wyścig. Choć kluczowym czynnikiem będą awarie na początku sezonu. „No i oczywiście zawodnik może użyć zaledwie 5 silników przez cały rok".

Według Hornera rewolucja techniczna dodatkowo może wyraźnie oddzielić czołowe zespoły od reszty. Niedawno mówił o tym również szef Caterhama - Cyril Abiteboul.
„Dla mniejszych ekip koszty nowych silników są ogromnym wyzwaniem. Różnice w konkurencyjności między teamami wzrosną". - wyjaśniał pryncypał Czerwonych Byków. „Gdy następuje reset i wszyscy muszą zaczynać od zera, zespoły dysponujące większymi środkami oraz lepszym sprzętem zawsze przygotują bardziej zaawansowany samochód".

Spytany, czy zatem stawka F1 podzieli się na dwie grupy, Horner odparł: „W sezonie 2014 może tak być".



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
7

Komentarze do:

Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety

Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
Zadumany Polak 2014-01-16 13:11
Sprytny Horner chce by poprzez zwiększenie baku z paliwem do ponad 100 litrów na wyścig Red Bull ponownie poprzez zwiększone zapotrzebowanie na Paliwo i dmuchaniem spalinami pod bolid ponownie wywinduje Red Bulla na 1 miejsce F1. Mały zbiornik przeszkadza w dmuchaniu spalinami bo oszczędnie gospodarując paliwem bolidy nie będą mogły jechać na w pełni otwartej przepustnicy z maksymalną produkcją spalin.
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
inny polak 2014-01-16 13:20
@zadumany, nie wolno już dmuchać spalinami, z tego co wiem
haakon
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
haakon 2014-01-16 13:48
Nie wolno posiadać dyfuzora a dmuchać spalinami można i nawet trzeba :-)
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
korba 2014-01-16 14:13
Zapowiada się spore złomowisko podczas wyścigów w F-1.
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
panafinea 2014-01-16 14:39
@haakon: z tym zakazem "posiadania dyfuzora" to raczej coś Ci się nietentego...
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
adamiszu 2014-01-16 17:49
Dmuchanie sie nie uda - wydech będzie musiał być umiejscowiony nad obudową skrzyni biegów - daleko od dyfuzora
haakon
Horner: Połowa bolidów może nie dojechać do mety
haakon 2014-01-16 18:02
panafinea, no tak! Chodziło o posiadanie nadmuchu na dyfuzor. Ale z tego co wywnioskowałem z kilku artykułów to górny element ma być usunięty.