Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa
Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa

Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa

2017-01-09 - G. Filiks     Tagi: V6 turbo, Mercedes, Silniki, Honda, Formuła 1
Honda przeprojektowując swój hybrydowy silnik V6 turbo na sezon 2017 Formuły 1 zdecydowała się zaadoptować wymyśloną przez Mercedesa koncepcję rozdzielenia turbiny i kompresora, donosi portal Motorsport.com.W tym roku F1 zdjęła wszelkie ograniczenia w modyfikowaniu jednostek napędowych, wycofując tzw. "talony" na ich rozwój. Producenci mogą zmienić dowolną część silnika, dowolną ilość razy. Dlatego szykują praktycznie nowe motory.

Honda postanowiła odejść od filozofii "rozmiaru zero", polegającej na maksymalnym ograniczeniu wielkości silnika, aby pomóc aerodynamice pojazdu. Partner McLarena dotąd miał turbinę i kompresor "upchnięte" wewnątrz układu V cylindrów, teraz natomiast śladem Mercedesa umieści turbinę po jednej stronie silnika, a kompresor po drugiej.

Poza tym zamontuje wodny intercooler w szczelinie między silnikiem i podwoziem, co znacząco obniży środek ciężkości jednostki napędowej.

Mimo opisanych zmian, McLaren podobno wciąż może cieszyć się bardzo wąskim tyłem w bolidzie nowej generacji.
Honda ma skopiować koncepcję silnika MercedesaHonda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa
Honda ma dodatkowo jak Ferrari użyć nowej technologii wtrysku paliwa do komory spalania o nazwie "multi jet ignition", zbliżonej do osławionego systemu "turbulent jet ignition".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa

Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa
polindos 2017-01-09 16:11
a mercedes siedzi bezczynnie i czeka aż ich dogonią, naiwniacy!!! Honda i ferrari będzie cieniem merca i red bulla i nikt im nie zagrozi w 2017. Szykuje się fajny sezon bo red bull będzie cisnął a hamilton nie będzie miał kagańca zespołu i będzie myślał o ściganiu a nie instrukcjach zespołu.
Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa
podgorsky 2017-01-09 16:24
Fajny sezon będzie wtedy gdy kilka zespołów będzie walczyć o zwycięstwo. W 2016 roku nie obejrzałem nawet jednych kwalifikacji do wyścigu, ba, ominąłem nawet kilka wyścigów, co mi się nie zdarzyło od kilkunastu lat.
Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa
Grabarz-Sp. Z O.O. 2017-01-10 11:47
Japońska technologia. Przez 2 lata robić w błędnej koncepcji całą jednostkę mocy aby ostatecznie stwierdzić, że to bubel i lepiej skopiować lepszych od siebie. Tyle tylko, że kopia zawsze jest przestarzała a tym samym słabsza. Co się jednak dziwić skoro podstawą sukcesu Azji zawsze bylo kopiowanie USA czy Europy. Cóż szykuje sie kolejny ciężki sezon dla pary McLaren Honda. Mam nadzieję, że nadal zostaną na ostatnim miejscu wśród liczacych się zespołów.
Honda ma skopiować koncepcję silnika Mercedesa
dobra_kawa 2017-01-10 16:12
@polindos Już k***wa nie mogę czytać tego waszego pieprzenia "a mercedes nie spi, a redbul nie spi i nic nie robi". CO MA DO TEGO NEWSA MERCEDES CZY INNE ZESPOLY? Gdzie tu jest napisane że dzięki tym zmianom McLaren dogoni resztę? Jesteście bandą niedouczonych kretynów i nawet z tak prostego tekstu wyciągacie wnioski "z dupy". Tak samo było o liście Ferrari do FIA odnośnie zawieszenia. Nikt nawet nie wspomniał że Ferrari poruszyło kwestię innych zespołów a idioci na tym forum od razu że Ferrari donosi, sprzedawczyki itp. Przykro mi że w moim kraju wyrasta pokolenie de** i nieuków a jeżeli jesteś już w starszym wieku to k***wa żal mi Cię jeszcze bardziej.