Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Heidfeld: Melbourne to prawdziwe wyzwanie
Nick Heidfeld

Heidfeld: Melbourne to prawdziwe wyzwanie

2008-03-10 - W. Nogalski     Tagi: BMW Sauber, Melbourne, Heidfeld
Na pięć dni przed pierwszym wyścigiem sezonu Nick Heidfeld przyznał, że ze zniecierpliwieniem oczekuje powrotu na tor.

Niemiec ostrzegł jednak, że bez kontroli trakcji tor w Albert Park może stanowić dla kierowców prawdziwe wyzwanie - szczególnie, gdy spadnie deszcz. „Jesień w Australii niesie ze sobą duże ryzyko deszczu, a jazda po mokrym torze bez kontroli trakcji i systemów wspomagających hamowanie jest teraz prawdziwym wyzwaniem”, powiedział Heidfeld.

„Podczas testów miałem okazję trochę pojeździć na mokrym torze i muszę przyznać, że sprawiało mi to ogromną frajdę, ale pamiętajmy, że tor w Melbourne nawet gdy nie pada jest bardzo śliski - szczególnie na początku weekendu.”

Dyrektor Techniczny BMW Sauber Willy Rampf dodał, że charakterystyka toru w Melbourne może sprawić, że czeka nas bardzo ciekawe pierwsze Grand Prix.

„Tor w Albert Park składa się z długich prostych i ciasnych zakrętów. Bez kontroli trakcji i systemów wspomagających hamowanie kierowcy mają przed sobą jeszcze trudniejsze zadanie.”
„W Melbourne szczególnie mocno obciążone są tylne opony, co oznacza, że kierowcy jeszcze delikatniej będą musieli obchodzić się z pedałem gazu.”

„Jeśli chodzi o ustawienie bolidów to szczególną uwagę zwracamy na trakcję i stabilność podczas hamowania. Chłodzenie hamulców również jest jednym z priorytetów, ponieważ pod tym względem tylko tor w Montrealu jest bardziej wymagający.”



źródło: BMW Sauber

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Heidfeld: Melbourne to prawdziwe wyzwanie