Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Monako - 2. trening: Szybki Vettel, słabe czasy Mercedesa
GP Monako - 2. trening: Szybki Vettel, słabe czasy Mercedesa

2017-05-25 - G. Filiks     Tagi: Monte Carlo, Ferrari, Vettel, Wyniki, Formuła 1, Monako, Mercedes, Grand Prix, Trening F1
Sebastian Vettel był zdecydowanie najszybszy bolidem Ferrari na drugim czwartkowym treningu Formuły 1 w Monako. Tymczasem kierowcy Mercedesa wypadli zaskakująco słabo.
Skrót treningu

Vettel, który w porannej sesji ustąpił rywalowi do mistrzowskiego tytułu Lewisowi Hamiltonowi, po południu jako jedyny zszedł z czasem okrążenia poniżej 1 minuty i 13 sekund.
GP Monako - 2. trening: Szybki Vettel, słabe czasy MercedesaGP Monako - 2. trening: Szybki Vettel, słabe czasy Mercedesa
Drugi najszybszy zawodnik stracił do niego prawie pół sekundy. Był to Daniel Ricciardo.

Obok Ferrari i Red Bulla znowu zaimponowała siostrzana ekipa drugiego z wymienionych teamów - Toro Rosso. Daniił Kwiat zajął 4. miejsce, Carlos Sainz Jr uplasował się na 5. lokacie.

Rosjanina oraz Hiszpana wyprzedził jeszcze tylko drugi kierowca Ferrari - Kimi Raikkonen. Fin stracił do Vettela 0,563 sekundy, ale i tak zajął 3. pozycję.
Hamilton pojechał wolniej niż Niemiec jeszcze o przeszło drugie tyle i wylądował niespodziewanie dopiero na 8. miejscu. Lepsi od niego był również drugi zawodnik Red Bulla - Max Verstappen, a nawet Sergio Perez w samochodzie Force India.

Z kolei Valtteri Bottas za sterami drugiej Srebrnej Strzały zamknął czołową dziesiątkę.
Pomiędzy kierowcami mistrzowskiego zespołu sklasyfikowano Kevina Magnusenna w bolidzie Haasa.

Jenson Button zaliczający jednorazowy występ w zastępstwie za Fernando Alonso zajął 12. miejsce. Znów był wolniejszy od drugiego reprezentanta McLarena i Hondy - Stoffela Vandoorne'a, ale jedynie o 0,035 sekundy. Na koniec były mistrz świata wyprzedził na torze Hamiltona, który także był od niego szybszy nieznacznie - tylko o 0,108 sekundy.
Największy przegrany zajęć to Lance Stroll. 18-letni debiutant nieco ponad pół godziny przed końcem sesji rozbił się na barierze. Wypadek kierowcy Williamsa spowodował przerwanie treningu na kilka minut.

Spotkanie z barierą mieli też Esteban Ocon i Marcus Ericsson. Aczkolwiek oni byli w stanie kontynuować jazdę.

Jolyonowi Palmerowi zaś popsuł się bolid, nieco ponad 10 minut po rozpoczęciu sesji. Kierowca Renault pokonał tylko 8 okrążeń i zajął 18. pozycję. Zespołowy kolega Nico Hulkenberg, który przez problemy techniczne nie jeździł prawie w ogóle przed południem, tym razem nabił 40 kółek, ale uplasował się tylko jedno miejsce wyżej od Brytyjczyka.