Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Monako - 1. trening: Hamilton przed Vettelem

GP Monako - 1. trening: Hamilton przed Vettelem

2017-05-25 - G. Filiks     Tagi: Vettel, Hamilton, Ferrari, Mercedes, Monte Carlo, Monako, Wyniki, Trening F1, Grand Prix, Formuła 1
Lewis Hamilton wyprzedził Sebastiana Vettela o niespełna 0,2 sekundy na pierwszym treningu Formuły 1 w Monako.

Kierowca Mercedesa już czwartkowego poranka został nowym rekordzistą ulicznego toru w Księstwie. Uzyskał na ultramiękkich oponach czas 1:13,425. Przewodzący klasyfikacji generalnej sezonu Vettel był wolniejszy za sterami bolidu Ferrari niż rywal do mistrzowskiego tytułu dokładnie o 0,196 sekundy.

Bezpośrednio za Brytyjczykiem i Niemcem sklasyfikowano Maxa Verstappena. Kierowca Red Bulla, którego bolid pierwszy raz ma tzw. "skrzydło T", uplasował się na 3. pozycji ze stratą 0,346 sekundy do Hamiltona. Zaimponował, chociaż musiał spędzić dużo czasu w garażu po tym, jak Czerwone Byki wykryły, że może mu schodzić powietrze z tylnej prawej opony.

Na czwartym miejscu znalazł się drugi kierowca Mercedesa - Valtteri Bottas. Ustąpił Verstappenowi o 0,020 sekundy.

Drugi kierowca Ferrari - Kimi Raikkonen zajął tylko 7. lokatę. Był wolniejszy jeszcze od drugiego zawodnika Red Bulla - Daniela Ricciardo, a nawet od Daniiła Kwiata. I to pomimo, że reprezentant Toro Rosso pokonał swoje najszybsze kółko na mniej przyczepnym, supermiękkim ogumieniu.
Czołową dziesiątkę uzupełnili kierowcy Force India - Sergio Perez i Esteban Ocon oraz przedzielający ich w tabeli drugi zawodnik Toro Rosso - Carlos Sainz Jr, który jak Kwiat przejechał najlepsze okrążenie na supermiękkiej mieszance.

Ocon wszedł do TOP 10, choć nigdy nie startował w Monako. Jego strata do Hamiltona wyniosła równo 1 sekundę.

Jenson Button wracający do F1 po półrocznej przerwie jako zastępca Fernando Alonso zajął 14. pozycję. Pojechał wolniej o 0,141 sekundy niż drugi kierowca McLarena i Hondy - Stoffel Vandoorne. Belg był 12.

W pewnym momencie Button otarł się o barierę. Zrobili to też m. in. Vettel i Raikkonen.

Raikkonen poza tym potężnie zblokował koło na dohamowaniu do szykany po tunelu. Z kolei Romain Grosjean wypadł na pobocze w pierwszym zakręcie.

Tymczasem Nico Hulkenberg i Marcus Ericsson nie jeździli. Kierowcę Renault zatrzymał problem z ERS, zawodnika Saubera kłopot ze skrzynią biegów.