Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Austrii - 1. trening: Hamilton od razu poprawia rekord toru
GP Austrii

GP Austrii - 1. trening: Hamilton od razu poprawia rekord toru

2017-07-07 - G. Filiks     Tagi: Hamilton, Wyniki, Formuła 1, Mercedes, Grand Prix, Austria, Red Bull Ring, Trening F1
Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas na pierwszym piątkowym treningu Formuły 1 w Austrii.
skrót treningu

Kierowca Mercedesa jednocześnie poprawił o 0,253 sekundy własny rekord toru Red Bull Ring, choć prawie jako jedyny pokonał decydujące okrążenie na najtwardszych oponach z dostępnych.
GP AustriiGP Austrii
Brytyjczyk ustanowił na miękkiej mieszance rezultat 1:05,975. Drugi był Max Verstappen. Kierowca Red Bulla wyposażony w ogumienie supermiękkie pojechał wolniej o 0,190 sekundy. Był na szybszym kółku, ale się obrócił. Piruet zaliczyło zresztą wielu zawodników.

Wcześniej Holender jeszcze wypadł z toru i dotknął ściany, przez co lekko uszkodził sobie koło.
Trzecie miejsce zajął drugi reprezentant Mercedesa - Valtteri Bottas. Mimo, że jak Verstappen skorzystał z opon supermiękkich, ustąpił Hamiltonowi o 0,370 sekundy.

Na czwartej pozycji sklasyfikowano Sebastiana Vettela. As Ferrari i lider klasyfikacji generalnej sezonu pojechał wolniej od swojego głównego rywala do mistrzowskiego tytułu o 0,449 sekundy.
Piąty był drugi kierowca Red Bulla - Daniel Ricciardo, szósty drugi kierowca Ferrari - Kimi Raikkonen.

Dwa z czterech pozostałych miejsc w czołowej dziesiątce zajęli niespodziewanie zawodnicy duetu McLaren-Honda. Stoffelowi Vandoorne'owi przypadła 7. lokata, Fernando Alonso uplasował się na 9. Aczkolwiek należy wspomnieć, że jako nieliczni pokonali swoje okrążenia na najlepszych oponach - ultramiękkich.
Pomiędzy Belgiem i Hiszpanem znalazł się Daniił Kwiat (Toro Rosso).

Pierwszą dziesiątkę zamknął Esteban Ocon. Kierowca Force India jak reprezentanci McLarena i Hondy użył ultramiękkiej mieszanki.

Założono ją jeszcze do drugiego bolidu hinduskiej stajni, który Sergio Perez pożyczył Alfonso Celisowi Juniorowi. Ale rezerwowy ekipy z Silverstone nie zachwycił. Był gorszy od Ocona aż o 1,769 sekundy i zajął 18. miejsce. Bezpośrednio przed nim sklasyfikowano rezerwowego Renault - Siergieja Sirotkina, który wystąpił samochodem Nico Hulkenberga. Rosjanin też zdecydowanie ustąpił zespołowemu koledze. Okazał się słabszy od Jolyona Palmera o prawie sekundę.Tymczasem Romainowi Grosjeanowi przebiła się opona. Kierowca Haasa zajął 16. miejsce.