Formuła 1  »  Aktualności F1  »  F1 wypróbuje "Info Wing" do bolidów
F1 wypróbuje Info Wing do bolidów

F1 wypróbuje "Info Wing" do bolidów

2014-11-20 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Bolid F1
Formuła 1 przetestuje wyświetlanie pozycji zajmowanej przez kierowców na wierzchołkach ich bolidów.

"Info Wing", jak nazwano urządzenie, zostało zaprojektowane przez ojca Lewisa Hamiltona - Anthony'ego. Do kamery zamontowanej w bolidzie na górnym wlocie powietrza mają dość panele LED z obu stron ukazujące, na którym miejscu jedzie zawodnik.
F1 wypróbuje Info Wing do bolidówF1 wypróbuje Info Wing do bolidów
System mógłby przekazywać też inne informacje, np. jakie opony ma założone samochód.

"Info Wing" zostanie wypróbowane podczas finałowego GP Abu Zabi nadchodzącego weekendu, ale najpierw tylko na safety carze. W bolidzie będzie sprawdzone na testach po ostatnim wyścigu sezonu 2014. Podjął się tego zespół Force India. Anthony Hamilton opracował wynalazek z myślą także o innych seriach wyścigowych - DTM, IndyCar, czy NASCAR.

Wyświetlanie na samochodach zajmowanych przez nie pozycji już funkcjonuje z powodzeniem chociażby w wyścigach długodystansowych.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

F1 wypróbuje "Info Wing" do bolidów