Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ericsson zamieni Formułę 1 na IndyCar
Ericsson zamieni Formułę 1 na IndyCar

Ericsson zamieni Formułę 1 na IndyCar

2018-10-30 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, IndyCar, Ericsson
Marcus Ericsson w tym roku zakończy starty w Formule 1. Teraz okazało się, że w przyszłym będzie jeździł w amerykańskiej serii IndyCar.

Szwed podpisał kontrakt na ściganie się za Oceanem dla zespołu Schmidt Peterson Motorsports, który w sierpniu stracił Roberta Wickensa. Kanadyjczyk uległ ciężkiemu wypadkowi na torze Pocono Raceway i jest w tej chwili sparaliżowany od pasa w dół. Chociaż może odzyskać sprawność. Ericsson dostanie w IndyCar bolid oznaczony numerem 7. Numer 6, którym jeździł Wickens, będzie czekał na rekonwalescenta.

„To wielki zaszczyt zostać wybranym na jednego z kierowców Schmidt Peterson Motorsports w IndyCar na sezon 2019". - mówi Ericsson.

„Czuję, jakby był to idealny krok dla mnie i mojej kariery po pięciu latach w F1". „(...) Wyścigi IndyCar wyglądają świetnie i jestem naprawdę podekscytowany, że będę ich częścią w przyszłości. Przede mną wiele nauki. Muszę poznać nowe tory, ściganie się na owalu itd. Wiem, że nie będzie łatwo, ale to wyzwanie, którego nie mogę się doczekać".


Ericsson uchodzi w F1 za "pay drivera", czyli kierowcę, który zawdzięcza posadę przede wszystkim pieniądzom, nie wynikom i talentowi. Aczkolwiek ostatnio spisuje się nie tak źle. Jeżdżąc bolidem Saubera, zdobył w dobiegającym końca tegorocznym sezonie 9 punktów
Sauber zastąpi go na sezon 2019 byłym mistrzem świata Kimim Raikkonenem. Szwajcarska stajnia odzyska Fina od Ferrari.

Ericsson niemniej jednak pozostanie związany z F1, pełniąc rolę kierowcy rezerwowego i ambasadora Saubera.

Oczekiwano, że w 2019 roku do IndyCar przyjdzie inny zawodnik pakujący walizki w Formule 1, dużo lepszy Fernando Alonso. Ale były dwukrotny mistrz świata niedawno wykluczył ściganie się na pełen etat w następnym sezonie amerykańskiego cyklu.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Ericsson zamieni Formułę 1 na IndyCar

Ericsson zamieni Formułę 1 na IndyCar
129 2018-10-30 18:19
Jego przyjęli to może i mnie te przyjmą pewnie kozak che tam pokonać Alonso😂😁✊🏻