Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku
Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku

Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku

2012-10-11 - G. Filiks     Tagi: Grosjean, Bernie Ecclestone
Weług Berniego Ecclestone'a szefującego Formule 1 nieustanne wypadki Romaina Grosjeana na pierwszych okrążeniach wyścigów mogą być spowodowane wadą wzroku Francuza.

Grosjean powodował kraksy podczas większości tegorocznych Grand Prix, a za masową kolizję w pierwszym zakręcie GP Belgii dostał karę opuszczenia GP Włoch. Mimo tego ubiegłego tygodnia na starcie GP Japonii znów nabroił, taranując Marka Webbera. Niektórzy doradzali ponowne, tym razem dłuższe zawieszenie 26-latka, inni chcieli, by Lotus go zwolnił. Bardziej dyplomatyczne rozwiązanie proponuje Ecclestone. Brytyjczyk podejrzewa problemy z widzeniem u Romaina, dlatego jego zdaniem powinien wrócić na tor dopiero po przejściu obszernych badań.
„Lotus powinien go stąd zabrać i przeprowadzić testy".
- powiedział Ecclestone. „Na moje oko to bardzo szybki kierowca, ale zdaje się mieć kłopoty z widzeniem peryferyjnym. Wiele wypadków, w które był zaangażowany, powstało na skutek jego niemożności zareagowania na wydarzenia z boku. Może mieć więc problem. Jeżeli to zależałoby ode mnie, odsunąłbym go od Grand Prix, wysłał na wszelkie możliwe badania i upewnił, czy aby na pewno widzi dobrze. Przyczyna może być tak prosta".
Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzrokuEcclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku
Tymczasem Grosjean na czwartkowej konferencji prasowej przed GP Korei oświadczył, że jest świadom powagi sytuacji, w jakiej się znalazł i wie dokładnie, co musi zrobić. „Uniknięcie kontaktu na pierwszym okrążeniu, to jeden z celów". - wyjaśniał.

„Potrzebuję trochę czasu, zdaję sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie start. Incydent na Spa był dosyć przejmujący i jako pierwszy cieszyłem się, że Fernando jest cały. Wiem o ryzyku i płacę za swoje błędy. Z zespołem rozmawiałem dużo; nie są zadowoleni, ja też nie jestem. W fabryce w Enstone pracuje ciężko 550 ludzi i jeżeli rujnujesz ich wszystkie wysiłki na pierwszym okrążeniu, to nie jest dobrze". - przyznał.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku

Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku
champ 2012-10-11 14:30
Gnida Bernie bredzi coraz bardziej.
Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku
meamea 2012-10-11 15:42
osobiście uważam że jako szef całej formuły powinien zostać obiektywny i nie wypowiadać się nic co do zespołów ani co do zawodników
Ash
Ecclestone: Lotus powinien skierować Grosjeana na badanie wzroku
Ash 2012-10-11 15:57
Jakie testy?! Bernie powinien się cieszyć, że ma w końcu takiego zawodnika od kraks i nawet osobiście wspierać Grosjeana, bo dzięki niemu oglądalność formuły rośnie.