Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Grosjean cofnięty o 3 pozycje
Grosjean cofnięty o 3 pozycje

2019-03-30 - G. Filiks     Tagi: Bahrajn, Sakhir, Formuła 1, Grosjean, Start wyścigu F1, Norris
Romain Grosjean nie wystartuje do jutrzejszego wyścigu Formuły 1 o GP Bahrajnu z ósmego pola, które wywalczył w kwalifikacjach. Kierowca Haasa dostał karę.

Sędziowie cofnęli go o trzy pozycje. To oczywiście efekt przyblokowania Lando Norrisa w Q1. Zawodnik McLarena natknął się na Francuza szwajcarskiego pochodzenia w ostatnim zakręcie toru Sakhir. Mogło nawet dojść do kolizji, bo różnica w szybkości obu bolidów wynosiła aż 136 km/h.
Grosjean cofnięty o 3 pozycjeGrosjean cofnięty o 3 pozycje
Grosjean ostatecznie rozpocznie wyścig z jedenastego pola. Został ukarany, choć jego przewinienie koniec końców nie miało wpływu na wynik Norrisa. Brytyjski debiutant przeszedł dalej i zajął dziesiąte miejsce. Po przesunięciu rywala ruszy z dziewiątego.

Dodajmy, że Grosjean otrzymał też jeden punkt karny - i ma ich już osiem. Przy dwunastu kierowca zostaje zawieszony na jedno GP.