Formuła 1  »  Aktualności F1  »  De Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 lat
De Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 lat

De Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 lat

2011-08-22 - G. Filiks     Tagi: Bernie Ecclestone
Chyba tylko najstarsi fani pamiętają kobietę wśród stawki kierowców Formuły 1, ale dla zwolenników powrotu takiego widoku niedawno pojawiło się światełko w tunelu. Maria de Villota na początku sierpnia testowała bolid Lotus Renault GP i jak teraz ujawniła, poważnie myśli o rozpoczęciu rywalizacji w królowej sportów motorowych.
De Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 latDe Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 lat
„Mam taką nadzieję". - odparła Hiszpanka spytana przez rodzimy dziennik Marca, czy będzie pierwszą kobietą w F1 od 20 lat. Błogosławieństwa zawodniczce udzielił już Bernie Ecclestone, który był ponoć inicjatorem jej jazd testowych na francuskim torze Paul Ricard za kółkiem R29.
De Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 latDe Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 lat
Szef Formuły Jeden jest najwyraźniej głęboko zaangażowany we wprowadzenie de Villoty do swojej serii, ponieważ ponoć zaczął naprawdę interesować się motorsportową karierą 31-latki. „Mój menedżer ma z nim bezpośredni kontakt. Pan Ecclestone śledzi moje poczynania". - ujawniła Hiszpanka.
 
De Villota ma za sobą między innymi starty w Formule 3, Ogólnoświatowych Mistrzostwach Samochodów Turystycznych (WTCC), czy Euroseries 3000 obecnie znanej jako Auto GP. Aktualnie Maria ściga się w Superleague Formula, gdzie po rozegraniu sześciu tegorocznych wyścigów zajmuje 17. - niestety ostatnie miejsce. Jej zespolowy partner Andy Soucek jest trzynasty.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

De Villota: Chcę być pierwszą kobietą w F1 od 20 lat