Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo

Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo

2012-11-19 - G. Filiks     Tagi: Alonso, Vettel, Cirucit of the Americas, USA, Brazylia
Trzecie miejsce na mecie GP USA wywalczone bolidem, którym w kwalifikacjach wykręcił dopiero 9. czas, Fernando Alonso traktuje jak zwycięstwo.

Hiszpan ruszał do wyścigu z siódmego pola, bowiem Romain Grosjean i zespołowy partner Felipe Massa, którzy zdobyli wyższe pozycje startowe, zostali przesunięci o 5 lokat za nieregulaminowe wymiany skrzyń biegów. Francuzowi przekładnia zepsuła się naprawdę, Brazylijczykowi zamontowano nową, aby Alonso ruszał z czystej strony toru.
GP USA - start Alonso
W pierwszym zakręcie wyścigu były dwukrotny mistrz świata obszedł rywali po zewnętrznej, zyskując od razu trzy lokaty. Kolejną windującą na najniższy stopień podium dało mu odpadnięcie Marka Webbera. Finiszując trzeci, Alonso utrzymał szansę zdobycia tegorocznego tytułu. Do finałowego GP Brazylii przystąpi z 13 punktami mniej niż lider klasyfikacji generalnej Sebastian Vettel.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwoAlonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Po zawodach reprezentant Scuderii przyznał, że kluczowym momentem jego wczorajszego występu był start. „Zdawaliśmy sobie sprawę, iż wciąż jesteśmy w grze o mistrzostwo dzięki pierwszym okrążeniom". - mówił Alonso dziennikarzom.

„Zawsze kwalifikujemy się w okolicach 7-8 miejsca. Gdy z pierwszego kółka wyjeżdżasz jako trzeci czy czwarty, wyścig staje się łatwiejszy, ponieważ jesteś w grupie liderów. Wiedzieliśmy, że mamy dobrą szansę tak zrobić. Próbowałem wyprzedzać rywali w pierwszym łuku, potem moje tempo uległo poprawie i utrzymaliśmy się z liderami. (Ale) nie dało się jechać tak szybko, jak ci dwaj (Lewis Hamilton i Vettel). Odskoczyli za daleko. Miałem wystarczające osiągi, aby utrzymać za sobą resztę.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwoAlonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
„Ten weekend jest dla nas jak zwycięstwo. Po piątkowych treningach albo sobotnich kwalifikacjach nikt nie sądził, że stracę tylko 3 punkty (do Vettela)".


Aby zdobyć tytuł, ostatnie GP Brazylii Alonso musi ukończyć na co najmniej trzeciej pozycji. Jednak jeśli Vettel znajdzie się w pierwszej czwórce, to jemu przypadnie mistrzostwo - nawet gdyby Alonso wygrał finałowe zawody, które zostaną przeprowadzone nadchodzącego weekendu.
„Na papierze moje szanse może nie są wielkie. Może mam 25% szans". - tłumaczył Fernando. „Ale czuję, że tak naprawdę jest dużo lepiej. Na torze Interlagos zdarzyć może się wszystko. Widzieliśmy też, jak ważna jest niezawodność, nieprawdaż?"
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwoAlonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
31-latek nawiązuje do kolejnej awarii alternatora w bolidzie Red Bulla, która wykluczyła z wczorajszych zawodów Webbera. Sprzymierzeńcem Alonso może być też pogoda - według prognoz GP Brazylii okrasi deszcz.

„To oczywiste, że gdy jest sucho, każdy oczekuje Red Bulla na czele, a nas w 3-4 rzędzie. Zatem im więcej niewiadomych, tym dla nas lepiej".
- tłumaczył wicelider generalki.



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
27

Komentarze do:

Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo

Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Fan Michaela Schumachera 2012-11-19 10:58
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo hehehe ŻAŁOSNE dla Michaela drugie miejsce to było porażka zawsze walczył o zwycięstwo(w Ferrari,bo Merol to szrot)Alonso nie ma jaj skoro tak mówi że trzecie miejsce jak zwycięstwo On już jest WYPALONY.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Fan Michaela Schumachera 2012-11-19 11:02
aaaa żeby nie ta wymiana skrzynie u Massy (celowa) aby Alonso zyskał jedno miejsce nawet by na podium nie był . Nie zdziwię się jak cały przyszły sezon Alonso będzie w Cieniu Massy który go objechał przez cały week.Wstyd i to jest kandydat na mistrza świata???? ŻENADA!!!
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Hamilton 2 2012-11-19 11:14
fan szumiego i z tym co piszesz się zgodzę z tobą masz racje massa będzie lepszy od nastepnego sezonu żal mi tego buca id** na awarie alternatora liczy lol 40 sek straty a on o mistrzostwie marzy co to za mistrz massa w tym wyśćigu gdyby miał wolną ręke i nie był przesunięty 3 miejsce murowane albo i drugie
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
makles 2012-11-19 11:16
Trzecie miejsce traktuje jak zwyciestwo...to mowi wszystko o tym marnym szoferze
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
grzech 2012-11-19 11:25
Trudno się nie zgodzić z tą opinią :-) Aż trudno w to uwierzyć że Alonso jadący bolidem Ferrari ....do końca walczy o tytuł z Vettelem który ma bolid z innej półki . To tylko pokazuje jego wielkość !!! Tylko id** , zważywszy na okoliczności i stratę jaką posiadało Ferrari w USA , mógłby się nie cieszyć z trzeciego miejsca .... - taki mały pstryczek do tych oszołomów i 'znafcuw' którzy wypowiadają się wyżej Brawa dla Fernando . Liczę na deszcz i cud w Brazylii , bo tylko to może pomóc Hiszpanowi w tej nierównej walce z Niemcem :-)
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Fan Michaela Schumachera 2012-11-19 11:31
Tej humorzastej Panience nic nie pomoże żaden deszcze w Brazylii Alonso jest przereklamowany ma mniemanie mysli ze jest najlepszy a fakty mówią same za siebie. W Renault dwa tytuły bo pomogł mu opony Michelin poznie Mclaren szybki bolid i bez tytułu,powrót do Renault bez efektu kolejne 2 lata bez tytułu i wreszcie 3 sezon w Ikonie sportu Ferrari 3lata BEZ TYTUŁU.Niech kończy te swoje marzenia o kolejnym tytule bedzie się woził nastepne sezony w mnozyl trudnosci zwalal na innych tylko nie na siebie Cieńki Bolek Alonso hehe
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
zyzg6 2012-11-19 11:37
myślę że Alonso bardziej zasługuje na tytuł. Gdyby nie bolid to Vettel byłby daleko w stawce. Alonso dobrze mówi że ściga się z Neweyem a nie z Vettelem. Gdyby nie on to i Vetel i cały Red Bull nie byli by nawet w czołówce
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
zyzg6 2012-11-19 11:45
Vettel ruszał z 1 pola z czystej strony a i tak dał się ograć za to Alonso z 7 pola i przyjechał na podium. Fakt ze gdyby nie zmiana skrzyni biegów od Massy to Hiszpanowi by się to nie udało. Ale pewnie każdy by tak zrobił na miejscu Ferrari. W końcu to przedostatni wyścig a Alonso nadal ma szanse na tytuł.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
champ 2012-11-19 11:56
Szkoda że wczoraj nie poznaliśmy mistrza. Ale "Co się odwlecze to nie uciecze". Aferzysta nie zdobędzie tytułu. Sprawiedliwość musi być na świecie!.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
meamea 2012-11-19 12:07
zastanawia mnie forma massy, przez ostatnie 2 i pół roku jeździł dużo dużo gorzej od alonso, i nagle z nienacka bez zadnej progresywnej formy poprostu nagle jeździ tak samo jak on a nawet i niekiedy lepiej, i to nagle zdażylo się akurat wtedy gdy znów z nim podpisali kontrakt i kiedy ferrari zobaczylo że ma szanse na wygraną oraz na drugie miejsce w konstruktorach, tak jakby nagle massie dodali sekunde niewiadomo skąd,? bo zeby powoli wychodziłz dołka i jexdził coraz lepiej, ale nie jexdził fatalnie ponad połowe tego sezonu i nagle jeździ jak równy z równym. I mnie sie zdaje ze ferrari wkoncu zmieniło podejscie co do drugiego zawodnika i i mimo ze alonso jest liderem to jednak zaczynają tez i o masse dbac, bo zobaczyli na przykladzie czy redbula czy mclarena ze trzeba w taki sposób traktowac drugiego kierowce by równiez i on przywozil sporo punktów
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Hamilton 2 2012-11-19 12:15
meamea 100 % racji tak jest
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Tony 2012-11-19 12:23
Nie wiem który z nich będzie mistrzem, faktem jednak jest to, że w ich wieku są zarobieni do końca swojego życia i mogą w każdej chwili laskę położyć na wszystko, a wy kmioty nadal będziecie onanizować się na tych forach, po czym pójdziecie do szkoły czy g...no płatnej pracy gdzie będziecie gnojeni przez swoich szefów. I znowu leczenie kompleksów, to będzie to anonimowe forum.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
andriu 2012-11-19 12:25
Alonso to papierowy mistrz, mieczak....tytulu zdobyl bolidem bez porównania lepszym niz dzisiajszy RBR
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
champ 2012-11-19 12:28
Tony. Dziękuję Ci w imieniu wszystkich za darmową poradę psychologiczną. Dzięki Tobie zaoszczędziliśmy sporo kasy, bo pewnie nikogo nie było by tutaj stać na wizytę u dobrego specjalisty i terapię. Jeszcze raz dziękuje w imieniu wszystkich frustratów, nieudaczników i niedoszłych kierowców F1 na tym forum.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
macio 2012-11-19 12:46
Grzech ty nie wiesz co piszesz, mózg ci się zlasował od tego wpatrywania się w Alonso. Pomyśl logicznie gdyby Alo miał taki słaby samochód jak mówią z Ferrari i sam All to ograli by go wszyscy jeżeli jest na drugim miejscu to znaczy że ma dobry sprzęt tylko umiejętności do D..y. Vet jedzie zawsze na fulllll i jeżeli nie wyjdzie mu jeden przejazd to w drugim poprawia dlaczego ham potrafi słabszym samochodem walczyć z Vetem a All tylko płacze i twierdzi podle że ściga się z konstruktorem. lubiłem Ala bo to dobry kolega Kuby ale po jego zachowaniu moja sympatia uleciała bo lubię sportową walkę a nie chamskie podchody i gierki na starcie.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
meamea 2012-11-19 12:47
Oj tony tony sam tez sie wypowiadasz na tych forach i również anonimowo, czyzbys opowiadal o swoim życiu nam?, moze chcesz by ci pomóc?
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
grzech 2012-11-19 15:15
macio - Ferrari ma swoje zalety bo jest niezawodne . Ale niestety potencjał bolidu czerwonych na przestrzeni sezonu jest daleko za RBR i McLarenem . Są gdzieś na równi z Lotusem ,a więc 3.4 siłą w stawce Dlatego dla mnie to że Alonso walczy do końca o tytuł jest jego wielkim sukcesem . ,,,,,, Vettel nie zawsze jedzie na full , co nawet sam zauważyłeś pisząc że przydarzają się mu gorsze kółka , podobnie jak dla Alonso czy też Hamiltona . Początek sezonu to pokazał gdy Vettel miał porównywalny bolid głównie do McLarena . Tylko porównując Vettela i Alonso , to ten drugi ma mniej wpadek jak Niemiec i dlatego do końca walczy o tytuł . Mimo tego że dostał dwa strzały ze strony kierowców Lotusa .,,,,,, To tyle , a na koniec moja dobra rada , zanim zaczniesz spamować i się spinać , to wylej na swoją gorącą głowę wiadro wody ...kto wie może wtedy zaczniesz myśleć logicznie , a co ważniejsze nie będzie w Twoich komentarzach takich skoków myśleniowych ...Bo czasami to aż by się chciało zapytać czytając Twoje wypociny , co ma piernik do wiatraka ....- przemyśl to co ci napisałem i odrób pracę domową a lekcji o F1 bo mam wrażenie że rozmawiam z laikiem :-(
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
F_Alonso 2012-11-19 15:32
Ferrari jest mega żałosne nie potrafią przygotować bolidu chociaż w połowie na miare talentu Alonso,liczą tylko na cud i talent Alonso od siebie nic nie dają.Teraz są niewielkie szanse na tytuł Fernando chociaż ciągle mam nadzieje że go zdobędzie,ale jak tu walczyć z Vettelem,który posiada o wiele lepszy i szybszy bolid i do tego 13p przewage,a został już tylko jeden wyścig.Mam nadzieje że ekipie Ferrari w przyszłym sezonie naleje sie oleju do głowy i zaczną w końcu coś robić,bo Alonso daje z siebie wszystko i zasługuje na więcej od zespołu.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
champ 2012-11-19 15:51
Jak mu się nie podoba to może odejść. Po co podpisywał kontrakt i bredzi że będzie z nimi jeździł do "końca świata"?
Ash
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Ash 2012-11-19 15:57
F_Alonso - wychodzi na to, że chytrość nie zawsze popłaca. Alonso nie dość, że podpisał najdroższy ówczesny kontrakt i to do 1016, a dostał też propozycję jazdy dla RedBulla w "bolidzie z innej półki". Mi absolutnie nie jest go szkoda. Co prawda w kwestii kwalifikacji, gadał totalne bzdury, ale niech już mu tam będzie... Gdyby stwierdził, że jest niezadowolony z wyniku, każdy hejter po raz kolejny nazwałby go płaczkiem itd. Zminimalizował straty, tak jak Seb w Abu Zabi.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
grzech 2012-11-19 16:14
Ash - Widzę że masz dobrą pamięć i znasz historię F1 która sięga XI wieku ...: D
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
F_Alonso 2012-11-19 16:31
@Ash Alonso podpisał kontrakt do 1016r? hahahah Chyba do 2016,a santander przedłużył kontrkat do 2017 a po za tym Schumi zarabiał 200mln,a Alonso zarabia 120,natomiast jest jeszcze Hamilton który będzie zarabiał w Merolu 100mln ciekawe od kiedy to w Merolu tyle płacą,bo nawet Rosberg i Schumacher razem tyle nie zrabiają i kto tu jest chciwy.
Ash
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
Ash 2012-11-19 16:40
Dobra, moja wtopa. Miało być 2016. Niemniej - F_Alonso, czego nie jarzysz w okresleniu "Najdroższy ÓWCZESNY kontrakt"? W chwili podpisywania kontraktu, Schumacher miał przerwę. Nie jest też powiedziane, że Hamiltonowi bycie w Mercedesie wyjdzie na dobre, bo może okazać się, że na przyszły sezon McLareny poprawią tegoroczny bolid w kategorii niezawodność i to Perez lub Button będzie kosić wszystkich jak stoją.
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
meamea 2012-11-19 16:54
równie dobrz mozna powiedzieć że hamilton zrobił w tym momencie to samo co alonso również odszedl z mclarena do innego zespołu za kasą i teoretycznie gorszego, nie zmienia to faktu ze alonso mógł isc do redbula bo było mu to proponowane, a poszedl gdzie indziej wiec zamiast psioczyc na ferrari wspieraj go w jego decyzji którą podjął
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
macio 2012-11-19 18:25
Grzech- widzę że jesteś fanatykiem ferrari i Alonso i nic cię nie przekona że są słabi. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego są tacy słabi? podpowiem Ci, mają kiepskich inżynierów i na dodatek nie najlepszego kierowcę, Hami nie dał się Alowi w MC to uciekł do Ferrari tu ma szczęście bo Masa po wypadku długo dochodził do siebie bo inaczej znowu by miał problemy z własnym EGOOOOO. Grzechu myśl! myśl! bo widzę że masz się za znawcę :-((((
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
przemeklov 2012-11-19 19:28
oj tak pieprzycie rb i mclaren stworzyli lepsze auto na ten sezon niż ferrari,koniec kropka to dlatego są szybsi proste,ale za to ferrari jest niezawodne niema awarii takich jak alternator w rb czy awaria u buttona,a hamilton nie pamiętacie,zawsze awaria w wyścigu,moje podsumowanie jest takie alonso jest najlepszy,tylko nie ma za dobrego zespołu ...;-)jak by ferrari stworzyło taki bolid podobny chociaż do rb..;-) to by bez problemu się gneło po dwa tytuły,jeden-alosno lub massa,a drugi za konstruktorów,tyle ode mnie..;-) a vettel to żałosne dziecko,które ma szybki bolid,nie mówie że jest słaby,ale że ma szczęście że ma takie szybki bolid,a hamilton musiał się nacierpieć w tym sezonie,żeby dopiero w łądnym stylu wygrać,a do tytułu jestem za alonso,niech vettelowi pierdzielnie ten alternator i będzie spokój..;-)
Alonso: Trzecie miejsce jak zwycięstwo
grzech 2012-11-19 21:02
macio - To się zdecyduj czy mają "dobry sprzęt " czy "są słabi " ...- jakieś rozdwojenie jaźni ? Widzisz ja uważam że RBR jest daleko z przodu i dziwię się że jeszcze Vettel mając znacznie szybszy bolid nie zaklepał sobie tytułu . Ale co tam ,masz rację , kierowca który niemal przez cały sezon miał bolid odbiegający od Red Bulla który był co najwyżej trzecią siłą w stawce walczy do końca o tytuł musi mieć "umiejętności do D..y :}}}}}}}}} -powaliłeś mnie tym stwierdzeniem ! ,,,No i odpowiedz mi , co sezon 2007 ma wspólnego z tym że obecnie inżynierom Ferrari nie udaje się zrobić porządnego bolidu ? Jakoś nie potrafię zrozumieć Twojego toku myślenia . No chyba ze uważasz że to Alonso jest głównym inżynierem w Ferrari :}}}}} Z jednym mogę się z tobą zgodzić Alonso to buc i burak !!! Ale ...nie mieszajmy jego charakterku do tego jakim jest kierowcą ,,,,