Formuła 1  »  Aktualności F1  »  To już oficjalne: zespół Williams F1 na sprzedaż

To już oficjalne: zespół Williams F1 na sprzedaż

2020-05-29 - R. Zakrzewski     Tagi:

Właściciele zespołu Williams potwierdzili, że poszukują kupca na część lub cały zespół. W ten sposób chcą pozyskać nowe finansowanie dla zespołu, który w ostatnich sezonach zmagał się z poważnymi problemami na torze i poza nim.

Sprzedaż oznaczałaby koniec wpływów Franka Williamsa, który nie chciał się rozstawać z zespołem od momentu jego założenia 43 lata temu. W wydanym oświadczeniu Williams Grand Prix Holdings oznajmiło, że "obecnie rozważane są różne opcje dla zapewnienia zespołowi najlepszej możliwej przyszłości".

Zespół Williams zakończył zeszły rok na ostatnim miejscu w stawce F1 oraz ze stratą finansową w wysokości 13 milionów funtów. Wynik ten byłby jeszcze znacznie gorszy gdyby nie sprzedaż części dywizji inżynieryjnej Williams Advanced Engineering zewnętrznemu funduszowi inwestycyjnemu. Zespół rozstał się także ze swoimi kluczowymi sponsorami: firmą Rokit i producentem napojów Rok.

Choć Liberty Media niedawno zapowiedziało pakiet zmian, których celem jest szybsza rekonwalescencja zespołów F1 po kryzysie wywołanym pandemią, zespół Williams w obecnej formie może już tej pomocy się nie doczekać. 
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

To już oficjalne: zespół Williams F1 na sprzedaż