Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Szef Ferrari odrzuca "błędne" myślenie o przewadze nad Mercedesem
Szef Ferrari odrzuca 'błędne' myślenie o przewadze nad Mercedesem

Szef Ferrari odrzuca "błędne" myślenie o przewadze nad Mercedesem

2019-03-01 - G. Filiks     Tagi: Mercedes, Testy F1, Formuła 1, Ferrari, Mattia Binotto
Nowy szef Ferrari w Formule 1 Mattia Binotto przeciwstawił się teoriom, według których bolid jego zespołu na sezon 2019 góruje nad rywalami. Jak stwierdził, myślenie w ten sposób byłoby "zupełnie błędne".

Stajnia z Maranello imponowała podczas zimowych testów, zaś broniący mistrzowskich tytułów Mercedes spisywał się poniżej oczekiwań. W trakcie zajęć na torze Barcelona-Catalunya wielokrotnie padało stwierdzenie o dużej, mniej więcej półsekundowej przewadze Scuderii nad Srebrnymi Strzałami. Dzisiaj różnicę między dwoma wielkimi rywalami oszacował tak sam Lewis Hamilton. Binotto wyraził zadowolenie ze słów Brytyjczyka, ale jednocześnie przedstawił inny obraz sytuacji. Tłumaczył, że on spodziewa się minimalnych różnic na czele stawki.

Niedługo po tej wypowiedzi Mercedes praktycznie wyrównał znakomity czas okrążenia Ferrari finałowego dnia testów. Hamilton ostatecznie ustąpił najszybszemu Sebastianowi Vettelowi o zaledwie 0,003 sekundy.
Szef Ferrari odrzuca 'błędne' myślenie o przewadze nad MercedesemSzef Ferrari odrzuca 'błędne' myślenie o przewadze nad Mercedesem
„Wciąż próbujemy uczyć się naszego bolidu, próbujemy poznać granicę jego osiągów, ale też wytrzymałości". - mówił Binotto. „Te dni są bardzo ważne w przygotowaniach do całego sezonu".

„Cieszę się, że Hamilton uważa nas za szybszych. Ja twierdzę, że oni są bardzo mocni. Uważam, że Mercedes będzie bardzo, bardzo silny w Australii".
„Myślenie dzisiaj, że jesteśmy od nich szybsi, byłoby zupełnie błędne. Tutaj możemy jeździć z różnymi ładunkami paliwa, realizujemy różne programy".

„Nie spodziewam się, że będą za naszymi plecami, ewentualnie będą bardzo, bardzo blisko nas".

Binotto oświadczył też, że nie jest całkowicie usatysfakcjonowany postawą Ferrari na testach. Zespół miał parę problemów, zwłaszcza w tym tygodniu. W środę Vettel rozbił bolid w pechowych okolicznościach. Były też kłopoty z m. in. chłodzeniem w pojeździe, czy z elektryką.
Szef Ferrari odrzuca 'błędne' myślenie o przewadze nad MercedesemSzef Ferrari odrzuca 'błędne' myślenie o przewadze nad Mercedesem
„Jestem zadowolony, ponieważ mogliśmy wiele zrobić, ale nie jestem zadowolony z naszego obecnego położenia". - powiedział.

„Chciałbym mieć szybszy bolid, bardziej niezawodny".

„Jestem zadowolony, że samochód zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami, to punkt wyjścia. Ale wiem też, że jest wiele problemów do rozwiązania i że trzeba poprawić osiągi. Nie będę usatysfakcjonowany dzisiaj".„Fakt, że bolid jeździ prawidłowo, stanowi dobry początek, ale to tyle".Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Szef Ferrari odrzuca "błędne" myślenie o przewadze nad Mercedesem

Szef Ferrari odrzuca "błędne" myślenie o przewadze nad Mercedesem
Aliabka 2019-03-02 18:51
Dobrze chop godo Ferrari na testach się wystrzela a jak przyjdzie co do czego to Merol wygra cały sezon. Jestem kibicem Ferrari i śledzę F1 od lat i tak samo było rok temu Ferrari na testach wykręcało rekordy okrążeń a i tak Mercedes wygrał cały sezon w tym roku tak samo robią zasłonę dymną