Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty
Robert Kubica

Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty

2011-04-23 - P. Pokwicki     Tagi: Kubica, Formuła 1
Zapewne każdy polski fan Formuły 1 tęskni za Robertem Kubicą na torze, który aktualnie przechodzi rehabilitację po swoim wypadku rajdowym. Zapraszamy więc do przeczytania niektórych - w większości zabawnych - wypowiedzi polskiego kierowcy.

Dziennikarz: Przeczytałem gdzieś, że zapachem Pańskiego dzieciństwa były spaliny. Gdyby pan mógł mi opowiedzieć... Jak pachną spaliny?
Kubica: "Spaliny? Zależy, jakie spaliny, zależy, jakie paliwo używamy i zależy... Ogólnie w gokartach się jeździ na mieszance, czyli dolewamy oleju."
Dziennikarz: Jaki to był zapach?
Kubica: "Dobre paliwo z dobrym olejem to jak słodkie, leśne owoce. Coś takiego... maliny." Dziennikarz: Przyjąłbyś propozycję zagrania w reklamie prezerwatyw? I tu guma, i tu…
Kubica: "Że niby o bezpieczeństwo trzeba dbać? I w życiu, i na drodze?"
Dziennikarz: Właśnie wymyśliłeś doskonałe hasło. Copywriterzy siedzą nad czymś takim całe życie i dostają pryszczy na tyłku! Dziennikarz: Na ile przyszły rok, i to co będziesz robił w przyszłym roku, zależy od Ciebie? A na ile zależy to od sytuacji i innych ludzi? I druga sprawa: ta popularność. Wiem, że nie zawsze kontakty z dziennikarzami są łatwe i często ich niekompetencja Cię irytuje. Natomiast ta popularność - dzieciak w czwartej klasie w Twojej szkole w Krakowie, do której chodziłeś, biega z autografem i mówi: ja mam autograf Roberta. I tak dalej! Czy Ciebie to cieszy i Ciebie to wzrusza? Czy w sumie masz teraz swoją robotę i nie czas o tym myśleć?
Kubica: "To odpowiem na to drugie pytanie, bo pierwszego już praktycznie nie pamiętam."
Dziennikarz: Australia to kraj ludzi, którzy szczególnie cenią sobie wolność, swobodę luz...
Kubica: "... i kangury."

Kubica: "To, co innym zajmuje trzy dni, ja opanowuję w trzy godziny."

Dziennikarz: Dzisiaj pewien polski dziennik napisał, że nie lubisz jeździć w deszczu. Czy to się zgadza? Bo mi się wydaje, że to tak nie wyglądało wcześniej. Zawsze sobie radziłeś bardzo dobrze.
Kubica: "Znaczy, gdyby tak wybierać, co polskie dzienniki piszą, to byśmy znaleźli dużo absurdalnych rzeczy. Na deszczu zawsze lubiłem jeździć i zawsze sobie dobrze radziłem, także widocznie musieli zapełnić jakieś wolne miejsce."Dziennikarz: Powiedz, czy Twoje myśli w czasie jazdy nadążają za pędzącą maszyną?
Kubica: "Powiem tak... Myśleć, za bardzo nie myślę."

Dziennikarz: Robert, oglądałeś swój wypadek w telewizji?
Kubica: "Taaak, widziałem go nawet na żywo."

Dziennikarz: Sześciogodzinna różnica czasu, 34 stopnie, temperatura tutaj... Jak sobie z tym radzisz?
Kubica: "Jak zawsze, bardzo dobrze."Dziennikarz: Pamiętasz swoje pierwsze dni w tym świecie Formuły 1? Co zrobiło na Tobie największe wrażenie? Czy coś w ogóle Cię zaskoczyło?
Kubica: "Bolid."

Dziennikarz: Robercie powiedz mi w czym Ty jesteś dobry? Ale wcale nie chodzi mi o jazdę samochodem... W czym jesteś jeszcze utalentowany?
Kubica: "Utalentowany? Nie wiem. Potrafię grać w bierki."Kubica: "Za granicą nie musisz się martwić, że biegając o 21.00 dostaniesz w czambuł."

Dziennikarz: Co zadecydowało, że zespół nie zakontraktował na wyścig doświadczonego kierowcy, ale Pana?
Kubica: "Szybkość."

Dziennikarz: Przed obecnym cyklem GP sporo mówi się na temat powrotu kontrowersyjnego systemu KERS. Jakie jest twoje zdanie na temat urządzenia, które dwa lata temu raczej przeszkadzało, niż pomagało?
Kubica : "Na razie trudno mówić, jakie jest moje zdanie na temat KERS, skoro nawet jeszcze nie jeździłem bolidem."Dziennikarz: W tym sezonie bolid twojego zespołu wygląda zupełnie inaczej. Czy to ma dla ciebie jakieś znaczenie, jaki kolor ma auto, które prowadzisz?
Kubica: "Jeśli samochód jest szybki,może być nawet różowy."

Dziennikarz: Jakie plany na następny sezon?
Kubica: "Mam zamiar jeździć samochodem wyścigowym i zajmować jak najlepsze miejsca na mecie kolejnych Grand Prix."Dziennikarz: Robert, przede wszystkim wielkie, wielkie gratulacje. Powiedz nam, jak się czuje pierwszy w historii Polak, który do wyścigu Formuły 1 wystartuje z pierwszego pola?
Kubica: "Ja wiem?... Tak samo, jak Polak, który startuje z szóstego pola."

Dziennikarz: Czego można i powinno się życzyć kierowcy Formuły 1?
Kubica: "Może połamania kół?"Dziennikarz: Opisz samego siebie w trzech słowach.
Kubica: "Równy i ambitny."

Dziennikarz: Gdzie byś chciał, żeby tor Formuły 1 powstał w Polsce?
Kubica: "Mi to obojętne. Za 10 - 15 lat nie będę jeździł w Formule 1, stąd, czy powstanie tu, czy tam - żadnego znaczenia nie będzie miało."Dziennikarz: Robercie, podejdźmy najpierw do tej wspaniałej maszyny. Kilka słów o niej, co to za konstrukcja?
Kubica: "To jest gokart. Ma 4 koła, silnik..."

Dziennikarz: Który z wyścigu wspominasz najlepiej?
Kubica: "Żaden."

Dziennikarz: Upłynęło od sukcesu w Australii... Już kolejne wyzwanie, przed nami Malezja. Jak trwają przygotowania do tak ciężkiego weekendu?
Kubica: "Przygotowania? Przygotowania tak naprawdę wyglądają normalnie."Kubica: "Ja przystojny? To chyba żart."Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
5

Komentarze do:

Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty

Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty
9dudek3 2011-04-23 14:59
Po raz kolejny świetny artykuł. Swoją droga odwalacie kawał dobrej roboty i nie wiem czemu macie tak mało użytkowników w dziale F1
boss-90
Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty
boss-90 2011-04-23 15:16
Widać, że Robert kieruje się zasadą: "jakie pytanie, taka odpowiedź"
Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty
pokwa 2011-04-23 15:45
Robert to taki wyścigowy Doktor House ;-)
slawex1983
Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty
slawex1983 2011-04-23 18:49
Nie obija w bawełne. Proste rzeczowe odpowiedzi.
Robert Kubica - wypowiedzi, wywiady, cytaty
SAPIENS 2011-04-23 23:40
rozwaliły mnie szczególnie dwa pytania i odpowiedzi do nich: "Dziennikarz: Opisz samego siebie w trzech słowach. Kubica: "Równy i ambitny." ORAZ: Dziennikarz: Opisz samego siebie w trzech słowach. Kubica: "Równy i ambitny." "Dziennikarz: Robercie, podejdźmy najpierw do tej wspaniałej maszyny. Kilka słów o niej, co to za konstrukcja? Kubica: "To jest gokart. Ma 4 koła, silnik..."